1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Muş sallanıyor! Beşinci deprem oldu!


 1. Inception

  Inception rank8

  Kayıt:
  23 Ocak 2008
  Mesajlar:
  8.249
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  MUŞ’un Bulanık İlçesi’nde büyüklüğü Richter ölçeğine göre 3.7 ile 4.5 arasında değişen peşpeşe depremler paniğe eden oldu. kandilli Rasathanesi depremin haritasını yayınladı...

  Muş'un Bulanık İlçesi'nde meydana gelen depremler nedeniyle panik yaşayan ve ev ve iş yerlerine giremeyen vatandaşlar, ilçedeki Merkez Cami önünde toplandı. Vatandaşlar cami önünde hep birlikte salavat getirdi.
  [​IMG]
  Boğaziçi Üniversitesi Kandalli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüs’nün merkez üssünü Muş’un Bulanık İlçesi olarak saptadığı depremlerden ilki saat 08.36’da meydana geldi. Richter ölçeğine göre 4.1 büyüklüğündeki bu depremi, saat 10.14’te 3.7, saat 11.08’de 4.4, saat 11.11’de 4.5 ve saat 11.16’da 4.3 büyüklüğündeki depremler izledi. Yerin 4 kilometre altında meydana gelen ve Bulanık İlçesî’nde şiddetli olmak üzere geniş bir alanda hissedilen depremler paniğe neden oldu.

  Sabah ilk depremle Bulanık İlçe merkezinde sokağa fırlayan halk, peşpeşe gelen sarsıntılar nedeniyle paniğe kapıldı. Açık alanlarda toplanan halk uzun süre evlerine ve işyerlerine giremedi.

  Bulanık Kaymakamı Ferit Görükmez, depremlerin paniğe neden olduğunu söyledi. Tüm köylerle bağlantı kurulduğunu, resmi kurumların teyakkuzda olduğunu belirten Kaymakam Görükmez, ilk bilgilere göre depremlerde hasar ve yaralanan olmadığını belirtti.

  Muş’un Bulanık ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle devlet hastanesi boşaltıldı.

  Hastane Başhekimi Opr. Dr. Engin Tatlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremin etkisiyle hastanenin duvarında çatlaklar oluştuğunu belirterek, yatarak tedavi gören 20 hastayı izinli olarak evlerine gönderdiklerini söyledi.​