Muro: Devrim iki yolla gerçekleştirilir ya seve seve ya da sıka sıka, malesef bizim topraklarımızda ikinci şık daha hakim, öyle değil mi çetin başkanım...
Çeto: Evet Başkanım...
Muro: Silahın temel üç parçası vardır, birincisi şarjör, ikincisi kabza, üçüncüsü namlu... nişan alırken evrensel bir kural vardır, gez göz arpacık...
Çeto: Başkanım Göz,Gez,Arpacık
Muro: Dur çeto şaşırtma beni, evet gez,göz,arpacık...
ÇEto: Yok Başkanım, Bak bu göz, gez burası, arpacıkta aha bu dibi...
Muro: 15 yıllık silahlı mücadelemi bir kelime oyunuyla mafettin çeto, emir tekrarı yapıyorum gez göz arpacık.. Burdan bakıyorsun burdan nişan alıp, kafasına sıkıyorsun işte...
Çeto: Emredersin Başkanım...
Muro: Çetin arkadaşları tam siper yatır,
Çeto: Emredersin, yatın,yatın,yatın,yat,yat,yat,yat.... olmuyor yoldaşlar olmuyorr, manken gibi yatarsanız, kurşun üstüne oturduğunuz organ itibariyle yersiniz...
Muro: Ne yapıyorsun çetin...
Çeto: Başkanım malesef emekçi sınıfının beslenme kültürü bulgur ve ekmek üstüne kurulu olduğu için, oturdukları organ yayılmacı bir politika izliyor, leğen gibi oluyor...
Muro: ne diyorsun öyle leğen meğen terbiyesiz, sulandırma dersi..
Çeto: Özür dilerim başkanım...
Muro: Arkadaşlar gönüllü olarak atış talimi yapmak isteyen varmı? Mesela sen yıldırım arkadaş..
Yıldırım: Emredersin başkanım...
Muro: Al bakalım...
Yıldırım: Başkanım kime sıkacam?
Muro : şittt oğlum ne yapıyorsun o naalet şeyi yere doğru tut, silahı hiç bir zaman devrimci güçlere doğru tutmayacaksın, bu en önemli dersinizdir, sık hadi...
Muro: Aç gözünü aç gözünü yumuk, oğlum bak karşındaki tahtadır, ama o tahtanın kapitalistler tarafından ülkemizden kesilip, yine bize karşı satılan aşağılık düzenin bir parçası olarak düşün ve sık... .... sık lann..
Çeto: Başkanım karavana...
Muro: Çetinn senin sıktığın ilk kurşunu bilirim. Yıldırım arkadaş alışacak, sık birdaha canım..
Çeto: Başkanım yine ıska, isterseniz bayan arkadaşlar sıksın...
Muro: Evet birde bayan arkadaşlardan birini görelim..
Çeto: Derin bir nefes alıyorsun, yarısını bırakıyorsun, yarısı içinde kalıyor, bir süre içinde gezdiriyorsun, kurşunu namludan çıkarırken nefesinide ağzından çıkıyor ve kurşun gidip hedefi buluyor...
Muro: Kullandığın onca kelimenin içinde bir tane devrimci kelime geçti mi çetin.
Çeto: Eee, dikkat etmedim başkan.
Muro: Evet çetin, her zaman söyledim kelimeler kurşunlardan daha etkili, yani sen karavana konuşan ve sıkan birisin.. hadi sıkın.
Çeto: Başkanım, tam hedef...
Muro: Her zaman söylemişimdir bana halkımın kadınlarını verin ben size dünyayı alayım...

Cemo: Başkanım.. liderimiz dersi teftiş etmek üzere buraya geleceğini bildirdi..
Muro: Hayırdır cemo ne iş?
Cemo: Başkanım, yine canı sıkkın gibi yapacak iş güç yok tabi..
Muro: Ulen o suskunluğun içerisinde kim bilir ne devrimci fırtına esiyor, Hıyar çık dışarı...
Muro: Sık Canım Birtane Daha...

RollsRoyce demiş ki:
Çeto: Emredersin, yatın,yatın,yatın,yat,yat,yat,yat.... olmuyor yoldaşlar olmuyorr, manken gibi yatarsanız, kurşun üstüne oturduğunuz organ itibariyle yersiniz...
Muro: Ne yapıyorsun çetin...
Çeto: Başkanım malesef emekçi sınıfının beslenme kültürü bulgur ve ekmek üstüne kurulu olduğu için, oturdukları organ yayılmacı bir politika izliyor, leğen gibi oluyor...
Muro: ne diyorsun öyle leğen meğen terbiyesiz, sulandırma dersi..
Çeto: Özür dilerim başkanım...
...
:lolmuch: :lolmuch: :mrgreen: :mrgreen:

Yukarı Alt