Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
2008-08-06_mac446.jpg

Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu rövanş maçında Fenerbahçemiz, deplasmanda Macaristan'ın MTK Budapeşte takımıyla karşılaştı. Takımımız karşılaşmadan 5-0 gibi net bir skorla galip ayrılarak bir üst tura çıkmaya hak kazandı. Takımımız bir üst turda Partizan takımı ile karşı karşıya gelecek.

Karşılaşmanın dakikaları şöyle:
1. dakikada Roberto Carlos'un uzun ortasıyla ceza sahasına hareketlenen Güiza, penaltı noktası üzerinde sağ ayağının dışıyla dokundu, kaleci Vegh son anda topu kornere çeldi.
5. dakikada Fenerbahçe'nin geliştirdiği atakta Kazım'ın sağdan ortasında, uzak direkte Güiza'nın vuramadığı top Semih'in önünde kaldı. Semih, topu kale önünde düzelttikten sonra sol ayağıyla düzgün bir vuruşla ağlara gönderdi. 0-1
9. dakikada Roberto Carlos'un derinleme pasında soldan ceza sahasına giren Güiza'nın vuruşunda top yandan auta çıktı.
12. dakikada Bori'nin yaklaşık 25 metreden kullandığı serbest vuruşta kalecimiz Volkan topa sahip oldu.
40. dakikada soldan kullanılan serbest vuruşta ceza sahası içinde topu önünde bulan Balogh'un dönerek vuruşunda Volkan'ın çeldiği topu, savunmamız uzaklaştırdı.

İKİNCİ YARI

55. dakikada MTK Budapeşte atağında Urban'ın ceza yayı üzerinden dönerek vuruşunda Volkan topu kontrol etti.
57. dakikada Roberto Carlos'un sağ çaprazdan kullandığı serbest vuruşta, top direğin yanından auta çıktı.
61. dakikada Fenerbahçemizin geliştirdiği atakta Gökhan'ın pasıyla ceza yayı üzerinde topla buluşan Semih, aşırtma bir vuruşla topu filelerle buluşturdu. 0-2
67. dakikada MTK Budapeşte defansında Zsidai'nin ceza sahası içinde topa elle müdahale etmesi sonucu hakem penaltı noktasını gösterdi. Penaltı atışını kullanan Emre, topu ağlara göndererek, Fenerbahçemizin 3. kendisinin ise takımımızdaki ilk golünü kaydetti. 0-3
70. dakikada sağ kanattan gelişen MTK Budapeşte atağında Pal, Roberto Carlos'tan sıyrıldıktan sonra ortasını yaptı, arka direkte Urban topa vuramadı.
76. dakikada Fenerbahçe'nin kontratağında Burak'ın pasıyla hareketlenen Semih, kaleciyle karşı karşıya kaldı oyuncumuzun vuruşu yandan auta çıktı.
79. dakikada Emre'nin pasıyla topla buluşan Roberto Carlos'un ceza sahası dışından sert şutunda defansa çarpan top Semih'in önünde kaldı. Semih'in dönerek vuruşunda top ağlarla buluştu. 0-4
81. dakikada Burak'ın sağdan ortasında arka direkte iyi yükselen Semih, topu ağlara gönderdi. 0-5
90. dakikada Uğur'un soldan kullandığı kornerde Semih ön direkte kafayla vurdu, kaleci Vegh topu kornere çeldi.

addIcFb

Aileden
AllStAr demiş ki:
Hala şu Semih' e güvenmiyenler var ya pes doğrusu yanii.Ben bi galatasaraylı olarak söylüyorum Semih Türkiye nin Nihattan sonraki en iyi forvetidir.
:muck: gözlerınden öperim :twisted:

Yukarı Alt