1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

MSN'de chat yapsınlar !


 1. ImmorTaLGoD

  ImmorTaLGoD olduser

  Kayıt:
  12 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  8.231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Anket sona erdi... Liderlerin “iletişimsizlik” sürecine öneri getiren ntvmsnbc okurlarının önemli bir bölümü “Demokratik Açılım” konusundaki görüşmenin internet üzerinden yapılmasını önerdi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Demokratik Açılım”la ilgili görüşmek için CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a mektup gönderdi. CHP lideri Baykal, Başbakan Erdoğan’ın mektubuna aynı yöntemle, yazılı olarak yanıt verdi.

  Ancak randevuyu kabul eden Baykal’ın bir şartı vardı: "Görüşmeyi kameralar kaydetsin." Erdoğan ise bu öneriye “Kamerayla görüşmem” diyerek karşı çıktı ve kendisinin de bazı şartları olduğunu söyledi.

  Görüşmenin olup olmayacağı, olursa da ne şekilde gerçekleşeceği halen belirsizliğini koruyor. Ancak bu konunun artık siyasi tartışma olmaktan çıkıp günlük mizahın konusu haline geldiği de bir gerçek. Günlerdir süren bu tartışmanın somut sonuçlar getirmemesi, haliyle konunun “sulandırılmasına” yol açtı. Ntvmsnbc, bu çok önemli siyasi tartışma sürecinde yaşanan iletişimsizliğin ve gerginliğin hangi yollarla aşılabileceğine, okurlarından gelen mizahi yorum ve değerlendirmeler çerçevesinde, bir anketle öneriler getirdi.

  Çoktan seçmeli önerilerle düzenlenen ankete katılan yaklaşık 4 bin kişiden bir kısmı “duman”, “mors alfabesi veya telgraf”, “posta güvercini” gibi yaratıcı ( ! ) önerilerle katkıda bulunurken, katılımcıların 3’te biri, liderlere internet vasıtasıyla görüşmelerini salık verdi.

  İşte sonuçlar;

  Ankete katılan yaklaşık 4 bin kişiden % 35,33’ü liderlerin MSN üzerinden chat yapmalarının uygun olacağı görüşünde.

  Facebook'ta yazışsınlar diyenlerin oranı % 27,62

  Görüşmesinler, diyenlerin oranı ise % 17,06

  Liderlerin mektupla görüşmelerini önerenler % 6,19

  SMS atsınlar diyenler % 6,17

  Telefon görüşmesini destekleyenlerin oranı % 5,14

  Faks çeksinler, önerisinin sahipleri ise % 2,49

  Chat yapmak: İnternette sohbet etmek.

  Ps: :lol: