joysro

Kayıt
11 Kasım 2007
Mesajlar
7.839
Beğeniler
0
Msn Messenger'da karşılaşılan problemler ve çözümleri

- Hata Mesajı:"Üzgünüz sizi şu anda msn messenger için kaydedemedik. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. Sorun üzerinde çalışıp denemek için sorun gideri tıklatın. 80048820,80004005,8100030 vb."

--> Tarih ve Saat ayarlarının doğru olduğundan emin olun. http://messenger.msn.com/Status.aspx adresine girin ve buradan tüm sistemler kararlı ve çalışır durumda mesajı alıp almadığınızı kontrol edin. Messenger ana ekrandan Araçlar>Seçenekler>Bağlantı>Gelişmiş ayarlar bölümünden "sına" seçeneği ile bağlantıda sorun olup olmadığını kontrok edin. Ardından gelişmiş ayarlar butonuna basın ve burada sizin bilmediğiniz herhangi bir Proxy ya da Socks benzeri ayarın olup olmadığını kontrol edin. Eğer bilmediğiniz ayarlar varsa bu ayarları silin. İnternet Explorer üzerinden araçlar>seçenekler>Bağlantılar>yerel ağ ayarları menüsünde
ayarları otomatik algıla seçeneği işaretlimi kontrol edin. Bu seçeneğin işaretlenmiş olması gerekiyor.

Daha Sonra

Aşağıdaki adresten bulunan register-messenger-dll-files.bat dosyasını indirip çalıştırmanız yeterli.mesenger için gerekli olan bir kaç dosyayı register etmeyi sağlıyor ve sorun genelde msnin 7.0 versiyonu ve üstünde çıkıyor.

Bu çekeceğiniz bir bat dosyasıdır. Bu dosyayı çalıştırdığınızda msnin kullandığı

Softpub.dll

Wintrust.dll

Initpki.dll

Rsaenh.dll

Mssip32.dll

Cryptdlg.dll

Msxml3.dll

dosyalarını registery ediyor.isterseniz aşağıdaki linkden bat dosyasını çekin çalıştırın istersenizde aşağıdaki komutları registery işlemek için Başlat - Çalıştırdan bu komutları tek tek yazın.Bu şekilde bu dll dosyaları registerye yazılacak ve sorununuz giderilecektirregsvr32 Softpub.dll /s

regsvr32 Wintrust.dll /s

regsvr32 Initpki.dll /s

regsvr32 Rsaenh.dll /s

regsvr32 Mssip32.dll /s

regsvr32 Cryptdlg.dll /s

regsvr32 Msxml3.dll /sbu da link

http://www.multimsn.net/program/registe ... -files.batBu işlemleri yaptıktan sonra önce bilgisayarınızı yeniden başlatıp ve sonra tekrar oturum açmayı deneyin.- Sorun: Windows Messengerin, Windows açılışlarında otomatik olarak başlaması.--> Başlat>Çalıştır'a RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove yazıp, Enter'a basarak Windows Messenger silinebilir.- Sorun: Online olduğunuz halde karşı tarafın sizi görememesi.--> Kesin bir çözüm yöntemi yok. Büyük ihtimalle Msn sunucusundan kaynaklanmaktadır. Katlanmak, beklemek icabeder.- Sorun: Msn'de daha önce oturum açmış olanların kayıttan silinmesi.--> Msn'in 7,5 versiyonunda bu sorun, ana ekrana "Beni Unut" komutu eklenerek çözülmüştür.

--> Eski versiyon kullanıyorsanız Başlat>Çalıştır'a control keymgr.dll komutunu girip, açılan pencerede silmek istediğiniz hesabı kolaylıkla silebilirsiniz.- Sorun: Msn Messenger'ın Normalde büyük olan Smileyleri küçük olarak göndermesi.--> Bu sorunun çözümü için eklentilere ihtiyaç var. Messenger Plus ve Stuff Plug programları ile sorun çözülebilir.- Sorun: Bağlantı Sorun Giderici ekranında Ağ Geçiti bölümünde hata vermesi ve MSN oturumunun açılmaması.

--> Bu sorunun kesin bir çözümü yok. Bir kaç denemeden sonra kendiliğinden düzelebiliyor. Eğer düzelmezse en güncel Messenger'ı kullanmak sorunu çözecektir.- Sorun: Dosya transferlerinin gerçekleşememesi.--> Bu güvenlikten kaynaklanan bir sorundur. Dosyalarınızı Zip yada Rar uzantılı olacak şekilde düzenleyerek sorunu çözebilirsiniz.

--> Bağlantı yavaşlığından da ileri gelebilir. Eğer aynı zamanda Download & Upload gibi işlemleriniz varsa bitmesini bekleyiniz.- Sorun: Msn Smileylerinin karşı tarafa gönderilememesi.--> MSN ana ekranda, üstteki menüden Araçlar>Seçenekler>İletiler adımlarını izleyerek, çıkan bölümde "ifadeleri göster" ve "Özel ifadeleri göster" seçeneklerinin seçili olduğundan emin olun.- Sorun: "Ne Dinliyorum" özelliğinin çalışmaması.--> MSN ana ekranda, takma adınızın yazdığı yerin altından ""Ne Dinliyorum" özelliğini aç"ı seçiniz.

--> Windows Media Player'da Araçlar>Eklentiler>MSN Messenger Müzik Eklentisi'nin seçili olduğundan emin olun.

--> Winamp kullanıyorsanız, "buraya" tıklayarak indireceğiniz yamayı bilgisayarınıza kurunuz.- Soru: Karşıdaki kişinin beni engelleyip engellemediğini bilebilirmiyim?--> Hayır. Bunun kesin bir çözümü yok. Ancak MessengerDiscovey gibi bir program kullanarak Online iken anlayabilirsiniz. Bu program karşıdaki kişinin sizi sildiğini haber verir. Eğer silen kişi aynı zamanda Çevirimdışı olduysa sizi engellemiş ve silmiş demektir.

--> MSN ana ekranda Araçlar>Seçenekler>Gizlilik bölümdeki listeden kişinizin sizi silip silmediğini üzerine Sağ tıklayarak anlayabilirsiniz. Eğer Sil komutu aktif ise karşıdaki kişi sizi silmiş demektir.- Sorun: Listemdeki birini engellemek istediğimde yada beni ekleyen kişiyi engelleyip reddettiğimde; bu işlemin gerçekleşemeyeceğini, daha sonra tekrar denememi söyleyen bir mesaj alıyorum.


--> Bu sorun mail adresi popüler olan yada önüne geleni listesine ekleyen kişilerde oluşur. Malesef MSN kişi listenizin kapasitesi sınırsız değildir. Belli bir sayıya ulaştığında bu hatayı alırsınız. Çözümü ise listenizi temizlemekten geçiyor. Sil komutu aktif olan kişileri tek tek Araçlar>seçenekler>Gizlilik bölümündeki listelerden silebilirsiniz. Yada "buraya" tıklayarak indireceğin programı kullanarak listenizi temizleyebilirsiniz. Bu programı uzun zamandır kullanıyorum ve SSL sistemiyle çalışan güvenli bir programdır.- Sorun: Yazılarım karşı tarafa ya geç gidiyor ya hiç gitmiyor!--> Bu sorun MSN altyapısından yada İnternet Servis sağlayıcınızdan kaynaklanıyor olabilir. Yapılacak somut bir şey henüz yok.- Hata Mesajı: "Başka bir oturum açmış oldugunuzdan .Net Messenger hizmeti oturumu kapandı" ileti alıyorum.--> Bunun iki sebebi olabilir. Şifrenizi bilen birisi siz çevirimiçi iken sizin hesabınızla oturum açmış olabilir. Eğer şifrenizi kimsenin bilemeyeceğini düşünüyorsanız bir HACK olayıyla karşı karşıya olabilirsiniz. Derhal http://www.hotmail.com adresinden şifrenizi değiştirmeyi deneyin.

--> MSN Messenger ve Windows Messenger aynı anda oturum açmış olabilir. Windows Messenger'ın ayarlarından Otomatik oturum açmayı iptal edebilirsiniz.

Karşıdan Yükleme ve Kurma

Kurulum sırasında "MSN Messenger kurulumu hata kodu '1603' ile başarısız oldu" hatasını nasıl düzeltebilirim?

MSN Messenger Kurulumu çalışırken, "1603" hatasıyla karşılaşabilir veya bunun yerine aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz.
[*] "Microsoft.Windows.Networking.RtcDll, type="win32", version="5.2.2.1", publicKeyToken="6595b64144ccf1df", processorAchitecture="x86"" derlemesi yüklenirken bir hata oluştu. Daha fazla bilgi için lütfen Yardım ve Destek'e bakın. HRESULT: 0x80070002.

Durumu çözmek için:

1. Casus yazılım algılama programlarını kapatın.

Microsoft® Windows® AntiSpyware (Beta) yüklüyse, Windows AntiSpyware simgesini görev çubuğu bildirim alanında sağ tıklatın ve "Microsoft AntiSpyware'i Kapat"ı tıklatın. Microsoft dışı casus yazılımdan koruma programlarınız varsa, üretici tarafından sağlanan yönergelere bakın.

2. MSN Messenger Kurulumu'nu yeniden çalıştırın.

Bu sorunu çözmezse, diskte yeterli boş alan olmayabilir. Disk Temizleme aracı sabit diskinizde nasıl güvenli bir şekilde alan boşaltılabileceğini hesaplar.

Bir miktar disk alanını kullanılabilir yapmak için:1. Başlat 'ı ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.

2. Performans ve Bakım 'ı tıklatın.

3. Sabit diskinizde yer boşaltın 'ı tıklatın.

Disk Temizleme iletişim kutusu görünür.

4. Disk Temizleme sekmesinde, aşağıdaki onay kutularını seçin:

- Karşıdan Yüklenen Program Dosyaları

- Geçici Internet Dosyaları

-Geçici Dosyalar

-Geçici Çevrimdışı Dosyalar

- Çevrimdışı Dosyalar

5. Dosyaları bu konumlardan silmek için Tamam'ı tıklatın.

6. İstendiğinde, disk temizlemeyi başlatmak için Evet'i tıklatın.

Sorunlarla karşılaşırsam MSN Messenger'ı nasıl kaldırabilirim?

MSN Messenger'ı kaldırmak için:

1. Görev çubuğunda MSN Messenger simgesini tıklatın ve sonra da Çıkış'ı tıklatın.

2. Windows Başlat düğmesini tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gelin ve Denetim Masası'nı tıklatın.

3. Program Ekle/Kaldır simgesini çift tıklatın.

4. Listeden MSN Messenger'ı seçin ve Ekle/Kaldır düğmesini tıklatın.

Bağlanabilirlik

Hata 81000301 veya 81000306'yı nasıl düzeltebilirim?

MSN Messenger'da oturum açmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
[*] Hizmetten veya Internet bağlantınızdan kaynaklanan bir sorun nedeniyle şu anda Messenger oturumunuzu açamıyoruz. Lütfen Internet'e bağlı olduğunuzdan emin olun. Durumu çözmenize yardımcı olması için aşağıdakini deneyin:

1. Internet'e bağlı olduğunuzdan emin olun.

2. MSN Messenger'ın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun.

3. İşletim sisteminiz için kullanılabilir olan en son güncelleştirmeleri yüklediğinizden emin olun. Microsoft® Windows® işletim sistemleri için, Microsoft® Windows® Update web sitesine gidin.

4. Güvenlik duvarı kullanıyorsanız, MSN Messenger'a güvenlik duvarı üzerinden tam erişim izni verildiğinden emin olun. Daha fazla bilgi için güvenlik duvarı belgelerine bakın.

5. MSN Messenger için Gelişmiş Bağlantı ayarlarını doğrulayın.
[*] Bilgisayarınız bir kurumsal ağın parçasıysa, ağın MSN Messenger hizmetine erişmeye izin verdiğini doğrulamak için ağ yöneticinize başvurun.
[*] Çevirmeli bağlantı kullanıyorsanız, bağlantı zaman aşımına uğruyor olabilir. Daha sonra yeniden bağlanmayı deneyin. 81000370 hatasını nasıl düzeltebilirim?

MSN Messenger'da oturum açmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
[*] Microsoft® Messenger Service'da oturum açmanızı sağlayamıyoruz. Durumu çözmenize yardımcı olması için aşağıdakileri deneyin:


1. Görev çubuğunda MSN Messenger simgesini (saatin yanında) tıklatın ve sonra Çıkış'ı tıklatın.

2. Internet seçeneklerinizde aşağıdaki değişiklikleri yapın:

a. Microsoft Windows Başlat düğmesini tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.

b. Ağ ve Internet Bağlantıları 'nı tıklatın.

c. Internet bağlantınızı kurun ya da değiştirin 'i tıklatın.

d. İçerik sekmesini tıklatın.

e. Sertifikalar 'ın altında, SSL Durumunu Sil'i tıklatın.

f. Bir doğrulama aldığınızda, Tamam'ı tıklatın.

g. Gelişmiş sekmesini tıklatın ve sonra aşağıda Güvenlik'e gidin.

h. Sunucu sertifikalarının geçerliliğini denetle (yeniden başlatma gerektirir) 'in seçili olmadığından ve SSL 2.0 kullan ve SSL 3.0 kullan'ın seçili olduğundan emin olun.

3. Bilgisayarınızda Microsoft® Microsoft® Windows® XP çalıştırılıyorsa, DNS çözümleyici önbelleğini temizleyin.

a. Görev çubuğunda, Başlat'ı tıklatın ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.

b. Kutuya cmd yazın ve Tamam'ı tıklatın.

c. Komut istemine, ipconfig /flushdns yazın ve ENTER'a basın.

4. Yeniden MSN Messenger'da oturum açmayı deneyin.

81000365, 8100035b veya 80072EFD hatasını nasıl düzeltebilirim?

MSN Messenger'da oturum açamazsanız, MSN Messenger'daki bağlantı ayarları Microsoft® Passport veya Microsoft® Messenger Hizmeti'ne bağlanmanızı önlüyor olabilir. MSN Messenger Bağlantısı Sorun Gidericisi çoğu kez sorunları bulabilir ve düzeltebilir. MSN Messenger bir bağlantı sorunuyla karşılaşırsa, Bağlantı Sorun Gidericisi otomatik olarak başlatılır. Bağlantı Sorun Gidericisi'ni kullanmamayı seçerseniz veya Sorun Giderici bağlantı sorununuzu çözmezse, aşağıdakileri deneyin:

1. Araçlar menüsünü tıklatın ve sonra Seçenekler'i tıklatın.

2. Soldaki bölmede, Bağlantı'yı tıklatın.

3. Bağlantı Ayarları altında, Bağlantıyı Sına'yı tıklatın.

Bağlantı Sorun Gidericisi'nin sisteminizi incelemesine izin verirseniz, Sorun Giderici bağlantı sorunlarını sınar ve sorunları düzeltmek için uygulayabileceğiniz adımları raporlar.

4. İsteğe Bağlı: Gelişmiş sorun giderme gerçekleştir

Özel bağlantı türünüze ilişkin sorunları gidermek için, Gelişmiş Ayarlar'ı tıklatın. Gelişmiş Bağlantı Seçenekleri iletişim kutusunda, belirli bağlantı türünüze ilişkin ayarların doğru olduğunu denetleyin. Bağlantınızı sınamak için, Sına düğmesini tıklatın. Tamam'ı tıklatın ve sonra Tamam'ı tıklatın.

5. Tamam 'ı tıklatın.

Bu ayarları seçtiğinizde, mümkünse MSN Messenger Microsoft® Internet Explorer bağlantı ayarlarını kullanır.

6. Yeniden MSN Messenger'da oturum açmayı deneyin.

81000303 hatasını nasıl düzeltirim?

MSN Messenger'da oturum açmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
[*] Girdiğiniz oturum açma adı varolmadığından veya parolanız yanlış olduğundan, oturumunuzu açamadık. Durumu çözmenize yardımcı olması için aşağıdakileri deneyin:

1. Geçici Internet dosyalarınızı ve tanımlama bilgilerinizi silin. Daha fazla ayrıntı için tarayıcınızın Yardımına (veya işletim sistemi Yardımına) bakın.

2. MSN Messenger'da yeniden oturum açın. Aynı hata iletisini yeniden alırsanız, Microsoft® Passport kimlik bilgilerinizi sıfırlamanız gerekebilir.

3. Hata iletisini almaya devam ederseniz, ağda gecikme yaşıyor olabilirsiniz veya Passport hizmetinde sorun olabilir. Oturum açmayı daha sonra yeniden deneyin.

81000362 hatasını nasıl düzeltebilirim?

MSN Messenger'da oturum açmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
[*] Bilinmeyen bir Hatayla karşılaşıldı.
[*] -veya-
[*] Internet Explorer çevrimdışı çalışmak için ayarlandığından, MSN Messenger'da oturum açmanızı sağlayamadık. Lütfen tarayıcınızın Dosya menüsünde bu ayarı değiştirin ve oturum açmayı yeniden deneyin. Durumu çözmenize yardımcı olması için aşağıdakileri deneyin:

1. Görev çubuğunda MSN Messenger simgesini (saatin yanında) tıklatın ve sonra Çıkış'ı tıklatın.

2. Microsoft® Internet Explorer'ı başlatın.

3. Dosya menüsünde, Çevrimdışı Çalış'ın işaretlenmiş olmadığından emin olun. İşaretlenmişse, kapatmak için Çevrimdışı Çalış'ı tıklatın.

4. MSN Messenger'da oturum açmayı yeniden deneyin.

MSN Messenger anlık iletilerim Konuşma penceresinde neden yavaş görünüyor?

Casus yazılımlar bir ileti yazmanızla iletinin Konuşma pencerenizde görünmesi arasında gecikmeye neden olabilir. Bu sorunu yaşıyorsanız, casus yazılımdan koruma programı yüklemeniz gerekir.

Saygılarımla...

- Resim Silinmiş.
 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Kayıt
5 Ağustos 2007
Mesajlar
953
Beğeniler
0
Şehir
Malesef Okulda..
Ya ben Şuan Format atttırdım ama Windowslive nin yeni sürümününü istiyo tmm dediğimdede günçelleştirme acık olmadığından yapamıyorum mecbur eski sürümü kullanıyorum nası cozebilirim yardımcı olun??
 
Yukarı