MSN Korumanın 7 Altın Kuralı ! Mailiniz %99 Güvenli
1.Mailinize gelen,tanımadığınız ve şifre isteyen maiileri hemen silin.

2.Parola: Msn Parola'nızı olabildiğince uzun tutun 16 karakter tavsiye edilir, bellibir kelime olmasın karışık harf,noktalama işaretler,rakam kombinasyonlarından oluşsun ve ilk harf alfabenin son harflerinden biri olsun ki brute programlarıyla kırmak imkansızlaşsın..Şifrenizi unutmamanız için bilgisayar masasının altına fln yazabilirsiniz ama şifrenizi bilgisayrda dosya içinde kesinlikle bulundurmayın....
ör:123.nsdf23,12sdf

3.Dosya paylaşımı:Tanıdığınız tanımadığınız kimseyle dosya alışverişi yapmayın.Arkadaşlarım bana bunu çok denediler.Ne demişler "İş Hack'e gelince dostunu bile tanıma" Hele hele sizin çok sevdiğiniz şeyleri göndereceklerini söylerler..

4.Otomatik bağlanma: Otomatik bağlan kutucuğunu ve şifremi kaydet kutucuğunu falan kesinlikle işaretlemeyin bu herbağlandığınızda şifre girmenizi gerektirecek ama güvenlik için bu şart....

5.İnternet cafe: Mümkün olduğu kadar cafelerde msn'nizi açmayın..Önceden yerleştirilen bir programla şifrenizi kolaylıkla alabilirler..Hatta bazı programlar vardır ki ana bilgisayardan sizin kullandığınız bilgisayarın ekran görüntüsünü gerçek zamanlı izleyebilirler...Ondan sonrada gelipte benim mail adresin çalındı bi bakın felan demeyin

İşte bunları uyguladığınızda msn'niz %90 güvenli hale gelir ..

6-Gizli sorunuz örnek:Favori sport team sizde gidipte cevap olarak galatasaray vb. yazarsanız hacklerler(çalarlar)Soru:İlk otomobiliniz Cevap olarak 123456asd vb. şeyler yaparsanız gizli sorunuzdan hacklenmessiniz.

7-Bunları yaparsanız hackleyemezler yani çoooook zor olur.Ama şu anda hotmail kaydınızda başka bir e-mail adresi yazarsanız çok iyi olur.Diyelim adam hackledi (mesela diyelim çünkü bunlara rağmen adam hackleyemez) hemen parolamı unuttum dersiniz.Ordan parola sıfırlama maili gelir ve tekrar sıfırlarsınız.Genellikle hackerlar hackledikten sonra e-mail bölümünüze bakmazlar..

Yukarı Alt