1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Mor ve Ötesi - Masumiyetin Ziyan Olmaz 13.05.2010


 1. SnowFlake

  SnowFlake rank8

  Kayıt:
  8 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  6.891
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Şimdilik lise talebesi :)
  Şehir:
  Tüm niyetlerin, bedenleri varmışçasına görülebildi
  mor ve ötesi
  MASUMİYETİN ZİYAN OLMAZ


  mor ve ötesi, dört yıllık bir aradan sonra yeni stüdyo albümüyle dönüyor. Albüm, şimdiden internet mecralarında, sosyal medya sitelerinde ve medyada yarattığı etki ve beklentiyle ilgi odağı olmuş durumda.

  Grup bu albümde de, uzun süredir birlikte yürüdüğü temel prodüksiyon ekibini bozmadı. Bunun sağladığı verim ve yaratıcılığı besleyen ortam, albüme birebir yansıdı. Prodüktörlüğünü Tarkan Gözübüyük’ün üstlendiği, miksleri Londra’da Chris Sheldon, mastering Los Angeles’da Evren Göknar tarafından yapılan albümde 11 şarkı bulunuyor.

  Tüm söz ve müziği her zaman olduğu gibi mor ve ötesi’ne ait olan albümün çıkış şarkısı “Yorma Kendini”, mor ve ötesi’nin bugüne kadar yazdığı belki en enerjik ve aydınlık şarkı. Şarkının bu niteliğini eşleyen, coşkulu, mizahi, sıradışı bir klibi de, gözde yönetmen Murat Onbul tarafından çekildi ve yayına girdi.

  Bu albüm, bugüne kadar dinleyen müzik ve medya sektörü mensuplarınca, mor ve ötesi’nin dev albümü Dünya Yalan Söylüyor’ un sahip olduğu “çarpıcı enerji, söz karakteristiği ve şarkı yapılarını barındırıyor” şeklinde yorumlanıyor.

  Sıradışı kapak tasarımıyla da öne çıkan bu albümün 2010 yılının en fazla ses getirecek eserlerinden biri olacağı şimdiden hissediliyor. Ayrıca, bu albüm için özel olarak tasarlanan http://www.masumiyetinziyanolmaz.com adresli mikrositenin aldığı ziyaret ve yorum sayıları bu beklentinin niceliği hakkında da fikir veriyor.


  Harun Tekin: vokal, gitar
  Kerem Kabadayı: davul
  Burak Güven: bas, vokal
  Kerem Özyeğen: gitar, vokal
  Klavye: Mert Topel


  Şarkı Listesi:

  1. Korkma
  2. Meksika
  3. Sor
  4. Yorma Kendini
  5. Festus
  6. Camgezer
  7. Araf
  8. Nakba
  9. Kara Kutu
  10. 2012
  11. Bisiklet

  Klip;  http://www.esenshop.com/detail.aspx?id=58126 Adresinden ayrıntılara ulaşabilirsiniz.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015