1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Monster, Yahoo Hotjobs'u satın aldı


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach
  Monster, Yahoo Hotjobs'u satın aldı
  Monster, siteyi 225 milyon dolar karşılığında almak için bir anlaşma yaptı.


  [​IMG]

  Monster, online işe alım sitesi Yahoo Hotjobs'u peşin olarak ödenecek 225 milyon dolar karşılığında almak için kesin bir anlaşma yapıldığını duyurdu.

  Monster'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Monster ve Yahoo, Monster'ın Yahoo'nun kariyer işlerinden ve ABD ve Kanada'daki Yahoo ana sayfalarının iş içeriği bölümlerinden sorumlu olmasını sağlayacak 3 yıllık ticari anlaşma imzaladı.

  Anlaşma yıllık taban ve tavan oranlarına göre belirlenen, tıklama sayısı ve ilgi çekme oranına göre hesaplanan, performansa dayalı bir yıllık ödeme planı öngörürken, Monster'a ilerleyen dönemlerde Yahoo'nun, Avrupa, Asya ve Latin Amerika ülkeleri dahil dünya çapındaki mal varlığıyla ilgili, belli sınırlar çerçevesinde kalmak şartıyla, alışveriş anlaşması yapma hakkı da sağlıyor.

  İşlemlerin 2010'un üçüncü çeyreğinde, düzenleyici gözlemler dahilinde tamamlanması bekleniyor. Monster, işlemlerin, alışveriş anlaşmasıyla doğacak giderler de dahil olmak üzere, tahmini 2010 yılı kazancıyla aynı seviyede kalırken, ilerleyen zamanlarda artacağını tahmin ediyor.