1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

MMO Oyuncuları İçin Fare ve Fare Altlığı !


 1. Avenger

  Avenger rank8

  Kayıt:
  22 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  5.322
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  İzmir

  [​IMG]

  Oyun donanımları üzerine ün salan Razer firması MMORPG (veya basitçe MMO) (Devasa oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu, (Massively Multiplayer Online Role Playing Game)) oyuncuları için özel olarak tasarladığı ve The Naga MMO mouse adını verdiği fareyi duyurdu. Firma ayrıca Megasome adını verdiği fare altlığını (mouse pad) yine kullanıcıların beğenesine sunmuş oldu.

  Yeni farenin en ilgi çekici özelliklerinden biri, sol bölümde bulunan ve baş parmağınızla kontrol edebileceğiniz 12-düğmelik bir pad olması. Bu 12 düğmeye 12 ayrı macro yüklemeniz mümkün. Bundan başka ana düğmeler, 4 yollu kaydırma topu (scroll) gibi temel donanımlar bulunan Naga MMO mouse, 5600 dpi 3.5g Lazer algılayacıya sahip. USB arayüzü gelen ürün, 1 ms civarında bir tepkime süresine sahip. Fare ile gelen yazılım sayesinde istediğiniz kadar prfil tanımı yapabildiğiniz fare, 116 x 69 x 41.6 (U/G/Y) mm boyutlarında. Çok yakında piyasada olması beklenen Naga MMO mouse'un satış fiyatı ise 80$ civarında olacak.

  [​IMG]

  Megasome ismi verilen fare altlığına göz atacak olursak; oyuncuların geniş alana yayılarak oynamalarına imkân tanımak için 350 x 230 x 2 mm gibi hayli geniş ölçülere sahip olduğunu görebiliyoruz. Silikon materyalin kullanıldığı Megasome'da, bu sayede fare hareketlerinin doğru bir biçimde izlenmesi hedeflenmiş. Yüzeyin parlaması için florasan beyazı kullanılan altlığın, 50$ civarında bir satış fiyatına sahip olması bekleniyor.

  [​IMG]