1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

MİT'in Kurtlar Vadisi Raporu


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  MİT'in 'Kurtlar Vadisi' dizisiyle ilgili hazırladığı raporu Milliyet ele geçirdi. Raporda dizinin, gerçek hayattaki mafya dünyasıyla bağlantılarına ilişkin çarpıcı detaylar var

  Tolga Şardan


  MİT'in, son dönemin en çok konuşulan dizisi "Kurtlar Vadisi"yle ilgili rapor hazırladığı ortaya çıktı. DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın da adının geçtiği raporda, dizinin senaristi, yönetmeni, oyuncuları, finansörleri ve bu isimlerin bağlantılarıyla ilgili tartışma yaratacak detaylar yer aldı. Raporda, dizinin senaristi Raci Şaşmaz ile yönetmeni Osman Sınav'ın kullandıkları argümanları jandarma istihbaratının üst düzey yetkilisinden aldıkları, bu 2 isim ile jandarma istihbaratı arasında telefon irtibatları kurulduğu kaydedildi. Telefon numaralarına da yer verilen rapor, diziyle ilgili teknik bir takibin söz konusu olduğunu ortaya koydu.

  Kozinoğlu hazırladı
  Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'yla bağlantılı olduğu iddiasıyla İstanbul'da yargılanan MİT'çi Kaşif Kozinoğlu'nun, Cumhurbaşkanlığı'ndan MİT'e gelen ihbar mektubunun araştırılması kapsamında 2004'te hazırladığı ve Müsteşar Şenkal Atasagun'a sunulan 2 sayfalık rapordaki saptamalar, 12 maddede toplandı. Kozinoğlu'nun, teşkilat bünyesinde, hakkında yürütülen idari soruşturma kapsamında kendi faaliyetlerine delil olması için MİT başmüfettişine verdiği, ilgili dosyaya giren raporu, - içindeki bazı yanlış ifadelerle birlikte- şöyle:

  Nuriş, Çakır'ı 'vurdurdu'

  Dizi, halen cezaevinde bulunan Karagümrük çetesi lideri Nuri Ergin'in (Nuriş) yönlendirmeleri ile senarist Raci Şaşmaz ve yönetmen Osman Sınav tarafından gerçekleştirilmektedir.
  Dizideki tiplemeler, Ergin tarafından dikte ettirilmektedir. Dizideki Çakır, Ergin'in gerçek hayattaki rakibi Çakıcı'dır. Cerrahpaşa çetesi lideri olarak canlandırılan 'Halit', 'Ergin'dir. Dizide "Çakır", "Halit" tarafından vurulmuştur.
  Dizinin finansörü olarak görünen Tahir Kıran, armatör Turgut Kıran'ın oğlu, Şadan Kalkavan'ın da ortağıdır. Dizinin esas finansörü iki kardeş Sedat ve Vedat Kasım'dır. Yavuz Ataç ve Korkut Eken'le irtibatlıdırlar. Anılanların arasında Show TV Genel Yayın Yönetmeni Soner Yalçın bulunmaktadır. (Ancak Yalçın hiç bir zaman söz edilen görevde bulunmadı.)
  Kozinoğlu, idari soruşturma kapsamında başmüfettiş E.D.'ye verdiği ifadede şöyle demişti:
  "Üst düzey bir makama suikast yapılacağına dair imzasız bir ihbar mektubunun gelmesi üzerine, mektuptaki ihbarların araştırılması görevi bana verilmiştir. Mektupta geçen, Alaattin Çakıcı'nın hayatını anlatan Kurtlar Vadisi dizisinin arkasındaki güç olduğu belirtilen Kadiri tarikatına ilişkin bilgi almak amacıyla Hakkı Süha Şen'den Çakıcı ve çevresinden bilgi derlemesi ricasında bulundum."

  'Tarikat bağlantısı var'


  Dizinin senaristi Raci Şaşmaz, Elazığ'da ikamet eden Kadiri Cemaati lideri ve eski Elazığ Milletvekili Abdülkadir Şaşmaz'ın akrabasıdır. (Raci Şaşmaz, Abdülkadir Şaşmaz'ın bizzat oğludur.) Abdülkadir Şaşmaz, diziyle ilgili Raci Şaşmaz'ı yönlendirmektedir. Polat karakterini canlandıran Necati Şaşmaz, Raci Şaşmaz'ın kardeşidir. Gece hayatı ve mafyayla yakınlığıyla tanınmaktadır.
  Ağar'ın da Abdülkadir Şaşmaz ile yakın ilişkisi olduğu ifade edilmektedir. Ağar, dizinin yönetmeni ve ülkücü görüşü benimseyen Osman Sınav'la da İstanbul Emniyet Müdürlüğü yaptığı dönemden beri yakinen tanımaktadır.
  Raci Şaşmaz ile Sınav, dizide yer alan devlet - mafya - güvenlik güçleri arasındaki ilişkilerle ilgili argümanları Jandarma İstihbarat Başkan Yardımcısı Albay H.A.U.'dan almaktadır. U, 9 Ekim 2003'te Jandarma Genel Komutanlığı'nın 0312 278... no'lu telefonundan, Sınav'ın 0532 312.... no'lu cep telefonunu aramıştır.
  U'ya yakın Jandarma Astsubay Başçavuş T.Ü., Raci Şaşmaz ve Sınav'la irtibat kurmuştur.
  Diziye yönelik ihbar mektubunu gönderen şahıs, muhtemelen, Çakıcı ile iş irtibatı bulunan, Jandarma Binbaşı M.Ö.'dur.
  Raporda, görüşme yapılan telefon numaralarının bilgisayar sistemi üzerinden yapılan sorgulama işlemi sırasında mı, mahkeme kararıyla yapılan teknik dinlemede mi saptandığı belirtilmedi.

  Yanlış birşey göremedim.
   
 2. Belarj

  Belarj rank8

  Kayıt:
  30 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1.449
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  38

  Ohoo Çakır'ın Ölümünü Boşver Kemikleri Toz Olmustur :mrgreen:
  Bu Fazla Eski Heralde :oldie:
   
 3. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  hayır genel olarak almış.
   
 4. Belarj

  Belarj rank8

  Kayıt:
  30 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1.449
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  38

  Kurtlar Vadisi Ekibi Hakkında Bir Rapormuş Bende İlk Nuriş Çakır'ı Vurduyu Görünce Yazıda Göz Gezdirdim Başka Olay Göremeyince Konuya Daldım Pardon :muck:
   
 5. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [quote="belarj"
  Ohoo Çakır'ın Ölümünü Boşver Kemikleri Toz Olmustur :mrgreen:
  Bu Fazla Eski Heralde :oldie:[/quote]
  hayır genel olarak almış.[/quote]

  Kurtlar Vadisi Ekibi Hakkında Bir Rapormuş Bende İlk Nuriş Çakır'ı Vurduyu Görünce Yazıda Göz Gezdirdim Başka Olay Göremeyince Konuya Daldım Pardon :muck:[/quote]
  hehe olur canım sorun değil :muck: