joysro

zeneth
Kayıt
26 Aralık 2007
Mesajlar
173
Beğeniler
0
Şehir
Priston Tale 2
- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.​


Mistikler oyunda en az karşılaşacağınız karakterlerdir.Sanırım az olmasının nedeni mistik üzerine hazırlanmış bir rehber ya da bilginin olmaması.Oyun içerisinde oldukça fazla soru geldiği için bende buraya rehber açmaya karar verdim.Umarım faydası olur.

Öncelikli statlarımız Şans - Mantık - Önsezi - Ruh.Bunların ne işe yaradıklarına bakalım.

Şans : Her karakter gibi mistiktede şans kritik atma oranını artırır.Bir diğer deyişle atağı artırır.Şansımızın %60 altına düşmemesi gerekir.%60-%70 arası uygun olanıdır.
Mantık : Büyü saldırılarımızın gücünü artırır.Skillerimizin tamamı büyü olduğu için mantığın yüksek olması gerekir.Şans ve önsezi ile orantılı olarak mümkün olduğunca yüksek tutmakta fayda var.
Önsezi : Rakibin defansını delmemizi ve daha etkili atak yapmamızı sağlar.Bir diğer deyişle ıska vuruşumuzun oranını belirler.Önsezinin %30 un üzerine çıkmaması gerekir.Mantık ve şans ne kadar yüksek olursa olsun önsezi düşükse pek işe yaramazlar.%20 - %30 arası uygun olanıdır.
Ruh : Manamızı ve mananın geri kazanılma derecesini artırır.Her skilimizde mana harcadığımız için ruhumuzunda diğer 3 stata uygun olarak düşük olmaması gerekir.

Gelelim skil yapılandırmamıza.Psişik Şok - Bu skilin saldırısı düşüktür o yüzden 1 de kalmalı.
Mantık Teması - Bazı büyülerimizi yapmaya olanak sağlar.O yüzden yararlı bir beceridir.
Pirokinesis - Ana atak skilimiz.Oldukça yüksek zarar verir.3 seviye yapılması gerekir.
İkiz - Seçtiğiniz yerde kendi ikizinizi oluşturur ve sizi bir süreliğine görünmez yapar.PvP de oldukça etkili bir beceridir.
Stres - Bazı büyülerimiz stres yükler ve mantığımızı düşürür.Bu özellik sayesinde stresin bir kısmını üzerimizden atabiliriz.Bence 2 ya da 3 seviye olmalı.
Astral Form - 13 saniye boyunca karakterimizi koruyucu etki ile kaplar ve gelen zararı emer.Bu özellik birçok kez hayatımı kurtardı kesinlikle 3 yapmanızı öneririm.
Bedeni Islah - Hem canınızı belli süre içinde yenilemenizi hemde bazı zararlı etkilerden kurtulmanızı saglar.Etkisi üzerinde yazanın çok altında olmasına ragmen gelişim aşaması ile destekleyerek kullanabilirsiniz.
Boğma - verdiği zarar düşüktür ama 8sn boyunca başarılı bir temas sonucunda rakibi yavaşlatır 5sn sessizlik etkisine uğratır.PvP için yararlı bir beceridir.
Nabız - 5 mt etrafınızdaki tüm düşmanlara düşük zarar vererek ileri fırlatır ve fırlatma etkisiyle 3 sn sersemletir.Psişik saldırı ve duvar skilleri ile kombineli kullanılırsa toplu mob kesmek için uygundur.PvP de de etkili bir skildir.1 ya da 2 seviye yeterli ilk başlarda ama ilerde 3e tamamlanabilir.
Sürat - Seviyesine göre %30/40/50 hareket hızını artırır ve kullanılan tüm büyülerin yeniden oluşum sürelerini kısaltır.Çok yararlı bir beceridir fakat fazla kullanmaya gerek duymuyorum(genelde boss keserken ya da PvP de kullanıyorum) o yüzden 3 seviye yapmadım.
Psişik Saldırı - 20 mt çapındaki düşmanları bir noktada toplar ve belli bir olasılıkla 2 sn liğine sağır olma etkisi yapar.Nabız ve duvar skilleri ile kombineli kullanıldığında etkili bir skildir fakat zarar vermediği için 1 seviyede bırakmak yeterlidir.
Keskin Duvar - Rakibinize ve onun 10 mt etrafındaki düşmanlara zarar veren etkili bir skilimiz.Yine Psişik saldırı ve nabız skilleri ile kombineli kullanılırsa toplu mob kesmek mümkündür.Bizim tek alan skilimizdir ve 3 seviye yapılmalıdır.
Hisleri Bastırma - Bazı büyülerimizi kullanmak için gerekir.Ayrıca talentlerde desteklersek büyü gücümüzü ve kritiğimizi artırır.Not : Kendi kullandığım yapılandırma değildir.Yeni başlayan arkadaşlara daha rahat lwl kasabilmeleri için hazırladığım yapılandırmadır...Kendi yapılandırmamda şu şekilde...


- Resim Silinmiş.​


Kod:
Teşekkürler Promistik
 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt