1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Ministry of War


 1. kalforever

  kalforever rank8

  Kayıt:
  20 Aralık 2010
  Mesajlar:
  33
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ministry of War is a free MMORTS republished by Aeria Games. The historical background of the game is reminiscent of the old series of “Age of Empires Online“. You control an ancient civilisation: Romans, Egyptians, Persians, or Chinese . Since everything is visually beautifully packaged and modeled after the buildings, units, technologies and the historical role models, you can immerse yourself with Ministry of War well in between every now and again in this ancient world.

  Ministry of War has a feature which is unique in the world of browser MMOs: an Endgame. There are four civilizations in MoW: Rome, China, Egypt, and Persia. If one of them rises up and defeats the other three, the winning civilization will be declared a MoW Champion and the Realm will reset, with spoils to the victors. For this reason, there are no sidelines in Ministry of War. You must form strategic alliances and fight, or your empire and your entire civilization may be swept from the Realm. Each Endgame victory will form a chapter in the history of MoW. Enjoy!!

  Ministry of War Aeria Games tarafından tekrar yayınlanan bir MMORTS(=Devasa çok oyunculu online gerçek zamanlı strateji)'dir. Oyunun tarihsel arka planı eski "Age of Empires Online"ı andırıyor. Siz Romalıları, Mısırlıları, Persleri ya da Çin'i kontrol ediyorsunuz. Grafikler oyunun modelleri hazırlandıktan ve tarihsel tema oturtulduktan sonra güzelce paketlenmiş. Kendinizi kolayca oyuna kaptırabilirsiniz..

  Bu oyunun en büyük ve türünde tek denilecek özelliği oyunun bir sonunun olması. Oyundaki 3 uygarlıktan biri diğer üçüne karşı galip gelir ve tek kalırsa bu olay MoW tarihinin bir parçası oluyor ve oyun en baştan başlıyor. Tabii ki galipler ganimetle ödüllendiriliyor. Ganimeti elde etmek için stratejik ittifaklar kurmanız ve onun için mücadele etmeniz gerekiyor. İyi eğlenceler!!

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]