Kayıt
19 Ocak 2013
Mesajlar
104
Beğeniler
0
Şehir
Mersin

Nether

Minecraft Halloween Update'i ile oyuna muazzam bir yenilik geldi. Notch'un yayınladığı bu Update'de yer altında bulunan korkunç yaratıklarla karşılaşıyoruz.Nether'da iki yaratık var.Adları 'Zombie Pigman' ve 'Ghast'.Ancak sarı toz ile fener;lava,kırmızı bloklar ve nadir çıkan Australium için gitmeye değer.Nethar'a ulaşmak hiç kolay değil.İlk öncelikle portal yaratmanız gerekiyor.Eğer birden fazla portal yaparsanız Nether'ı daha kolay keşfedebilirsiniz.

Oyundan Resimler
Portal Yapımı:

Soldaki standart portal,sağdaki ise ekonomi için olanı.Portallar Nether'a gittiğinizde de duruyor.Yanlız dikkatli olun.Yaratıklar Portalları yok edebilir.Eğer dikkatli olmazsanız Ghastlar dünyanıza gelebilir.

(Lavın içine su atarak ta obsidian elde edebilirsiniz.)
Yaratıklar
Zombie Pigman
Ghast

S.S.S

1- Diamond Pickaxe kullanmadan nasıl bir portal yapabilirim?

Hala Diamond Pickaxe bulamadıysanız ama Nether'a gitmekte kararlıysanız tek yapmanız gereken yukarıdaki resme göz atmak.

2- Portal çalışmadı,eyvah?!

Sadece birkaç saniye gitmek için beklemeniz gerekiyor.

3- Nether'a gitmem gerekiyordu ama başka bir yere gittim,ne yapmalıyım?

Minecraft portallarının eğlencesini şimdi keşfedeceksiniz.Teori olarak gerçek hayatta bir portal yaratabilmeniz gerekiyor.Portala girip çıkarak orjinal olan portala gidebilirsiniz.Bu genellikle portalı yapmanız gereken yere yapmadığınızdan kaynaklanıyor.Önlem için bir pusula almalısınız.

4- Bir bot yada kart portallara girebilir mi?

HAYIR!

NOT: Önlem olarak değerli eşyalarınızı(diamond vb.)sandığınızda bırakınız.Nether'a giderken yanınıza otuz ışık almanız yeterli olacaktır.Ek olarak bir su alın,lava yüzünden yanarsanız kendinizi söndürürsünüz.İyi bir kılıçta yararlı olacaktır.


 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt