Birşey isterken istemeye yüz olsun.Adamlar son derece haklı gidin bakın mekke yoluna yol 2'ye ayrılıyor bi taraftan sadece müslümanlar diğer taraftan hristiyanlar hiç bir hristiyanın mekkeye girmesi yasak.Sebeb ? Neden ? Hepsi bu dinlerin işi

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
sharkxx demiş ki:
Birşey isterken istemeye yüz olsun.Adamlar son derece haklı gidin bakın mekke yoluna yol 2'ye ayrılıyor bi taraftan sadece müslümanlar diğer taraftan hristiyanlar hiç bir hristiyanın mekkeye girmesi yasak.Sebeb ? Neden ? Hepsi bu dinlerin işi
Ben onu sadece mescid-i haram'a başka din mensupları alınmıyor diye biliyordum :roll:

Spare_

Bilgiliyim
extraloob demiş ki:
oranın 2-3 tane zengini çok değil 2-3 tane zengini parayı çeksin buraya getirsin sen gör bak minareyi evlerinin ortasına bile dikerler.
extraloob demiş ki:
siyaseti haber yapmayı sevmem ama konu çok canımı sıktı yahu bu nasıl bir saçmalıktır hani avrupa özgürlükler şehriydi hani avrupada türban serbestti eee minare serbest değil, hadi bunu geç bizde istanbulda ki kiliseleri yıkalım o zaman veya haç sembollerini kaldıralım tepelerinden ilk defa beni şaşırttın avrupa bu sen olamazsın.
+Spare

İSviçrede doğrudan demokrasi var direk halk :D uygulanışı ve direk yonetımın halk oldugu demokrasinin en güzel biçimide desek .... demokrasinin kendi içinde çeliştiğini görüyoruz :D
ya aslında doğru ve yanlış bi paradox neye göre kime göre doğru yada neye veya kime göre yanlış orasıda tartışılır.
onların dogrusu acaba bizim dogrularımıza tersmi acaba onlarmı yanlıs yapıyor ama kime göre dünya literatüründe evrensel doğru ve eşitlik hakkında :D bir ortak dogru oldugunu sanmıyorum.
ama evrensel olan şu var İnsanın yaşama hakkı inanç özgürlüğü bu hakları savaşta bile olsanız alamıyosunuz :D veya sorgulayamıyosunuz.
biz öyle böyle diyoruz ama :D şuda var islamda bir cihat anlayışı oldugunu ve bunun canla malla ile mülk ile yapılacagı var.
bunu biraz :D objektif bakarsak hiç bir müslüman ülke batının demokrasisi ni bırakın yanındaki ülkeden daha demokratik değildir.
korkuları şu müslüman kesmin önüne engel koyamassak ülkenin o medeniyetler ülkesinin bir 10 yıl sonra seçmenlerinin yuzde 50si müslüman olunca o demkrasıiyi bırakın su an da tartısması bile yasak olacaktır korkusu var.
ha karar dogrudur yanlıstır orasını ben bilemem. dedimya demokraside zaten kendi içinde çelişir.

EmmaW

sharkxx demiş ki:
yalnız aradaki farkı belirtmek isterim avrupa ülkeleri genellikle özgürlükçü laik devletler olarak bilinir ama suudi arabistan laik olmayan bir ülke örnek olarak İstanbulun ortasında Allah yok diye bağırırsan maksimum birisi gelir sana dayak atar avrupa ülkelerinde hiç birşey yapmazlar(diye tahmin ediyorum) ve arabistandada hem dayak yersin hemde tutuklanıp idam edilirsin.
yani isviçrenin bu yaptığı çok şaşırtıcı bence avrupa eski haline dönmeye başlıyor..

Emma W. demiş ki:
sharkxx demiş ki:
yalnız aradaki farkı belirtmek isterim avrupa ülkeleri genellikle özgürlükçü laik devletler olarak bilinir ama suudi arabistan laik olmayan bir ülke örnek olarak İstanbulun ortasında Allah yok diye bağırırsan maksimum birisi gelir sana dayak atar avrupa ülkelerinde hiç birşey yapmazlar(diye tahmin ediyorum) ve arabistandada hem dayak yersin hemde tutuklanıp idam edilirsin.
yani isviçrenin bu yaptığı çok şaşırtıcı bence avrupa eski haline dönmeye başlıyor..
O zaman kahrolsun isviçre.

Yukarı Alt