Server
Flora
Takımı
Galatasaray
'MİNARE YASAĞI' Vatikan'ı kaygılandırdı; referandum İsveç'i ŞAŞIRTTI

İsviçre'de yeni minare yapımına yasak getirilip getirilmemesine ilişkin referandumda seçmenlerin yüzde 57.5'inin yasağa destek vermesi, İtalya ve Vatikan'da da kaygı yarattı.

İtalya Dışişleri Bakanı Franco Frattini, bugün Roma'da yaptığı açıklamada, Avrupa Birliğinin "tüm dinlere özgürlük" ilkesini benimsediğini anımsatarak, İsviçre'deki referandum sonucunu endişeyle karşıladıklarını belirtti.

Frattini, "İtalya, okullarda çarmıha gerilmiş İsa figürünün asılabilmesinden yana olan bir ülkedir. Bu görüşün savunucusu bir ülke olarak, bir başka dine yönelik güvensizlik ve yasakçılık göstergelerini kaygıyla karşılıyoruz" dedi.

Vatikan'a bağlı kurumlardan Papalık Göçmenlik Kurulu Başkanı Antonio Maria Veglio da İtalyan haber ajansı Ansa'ya yaptığı açıklamada, İsviçre'de yeni minare yapımının yasaklanmasını, "din özgürlüğüne ve göçmenlerin bütünleşme sürecine ciddi bir darbe" olarak niteledi.

extraloob demiş ki:
siyaseti haber yapmayı sevmem ama konu çok canımı sıktı yahu bu nasıl bir saçmalıktır hani avrupa özgürlükler şehriydi hani avrupada türban serbestti eee minare serbest değil, hadi bunu geç bizde istanbulda ki kiliseleri yıkalım o zaman veya haç sembollerini kaldıralım tepelerinden ilk defa beni şaşırttın avrupa bu sen olamazsın.

İsviçre saçmalıyor, herkes tepkili yaptıklarını doğru bulmuyorlar.
Hangi akla hizmet bu işi yaptıklarıda belli değil.
Güven kaybetmiştir İsviçre.

Xplosive

Bilgiliyim
Saçmalık bu karar. Fatih zamanında sizin dininize müsade etmiş, mabedinize dokunmamış, iş mi bu yaptığınız şimdi?

extraloob demiş ki:
extraloob demiş ki:
siyaseti haber yapmayı sevmem ama konu çok canımı sıktı yahu bu nasıl bir saçmalıktır hani avrupa özgürlükler şehriydi hani avrupada türban serbestti eee minare serbest değil, hadi bunu geç bizde istanbulda ki kiliseleri yıkalım o zaman veya haç sembollerini kaldıralım tepelerinden ilk defa beni şaşırttın avrupa bu sen olamazsın.
:nod: yapmalıydılar zaten çoktan

AnatoliaFire demiş ki:
Saçmalık bu karar. Fatih zamanında sizin dininize müsade etmiş, mabedinize dokunmamış, iş mi bu yaptığınız şimdi?
:nod: katılıyorum

Bu haber üzerine bir çok Müslümanlar İsviçre bankalarındaki paralarını geri çekmeye kalkınca yaptıkları yanlışı anladılar.
Eğer hoşgörü olmazsa dinde olmaz.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
oranın 2-3 tane zengini çok değil 2-3 tane zengini parayı çeksin buraya getirsin sen gör bak minareyi evlerinin ortasına bile dikerler.

h&a

rank8
extraloob demiş ki:
[/quote]

biz onu yapamayiz ama onlar bunu yaparlar...Avrupanin hizla muslumanlasmasindan gelen bir korku bu. O yüzden nereye saldircaklarini sasirdilar.Delinin biri kuyuya bir tas atior akillilarda cikarmaya calisior...

Bence farklı birşey peşindeler.
Din karşıtı olsalar Camii lere el atarlardı.
Minare ile başka bir sıkıntıları var sanırım...

volkan.ka demiş ki:
Bence farklı birşey peşindeler.
Din karşıtı olsalar Camii lere el atarlardı.
Minare ile başka bir sıkıntıları var sanırım...
o minareleri alıp ne yapacaklarsa artık :sfff:

hmzsnmz demiş ki:
Sadece minareyi yasaklayıp ne yapacaklar merak ettim doğrusu :roll:

Ps:Avrupa'da şaşırdı ne yapacağını bizim hacı hüsrevler çeksin paracıklarını oradan da görsünler bakalım ^^
Minare'nin ucu sivri oldugundan bi çağrışım yapıyodur onlara :mrgreen:

Ps: Paraların çekiliceği söz konusu olunca çark edebilmek için yol arıyolar haberturk'de duydum :mrgreen:

Yukarı Alt