1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Milyonlar kazandıran saçma fikirler


 1. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

  [​IMG]

  Bir gün aklınıza gelen saçma sapan bir fikir sizi dolar milyoneri yapabilir mi? Yanıt evet. işte örnekleri ve zengin olma yolları!

  Türk halkı, kısa yoldan köşe dönmeye en meraklı halklardan biri.

  Ancak sermaye birikiminin olmaması ve para aktarımına ilişkin mevzuat kısıtlamaları birçok parlak fikrin hayata geçmesinin önünü tıkıyor.

  Ancak dünyada durum daha farklı. Aklınıza parlak bir fikir geliyor, parası olan birini bu fikre inandırabilirseniz, ya da fikriniz gerçekten kendi fonunu yaratacak kadar parlaksa bir anda milyoner olabiliyorsunuz.

  işte girişimcileri milyonerliğe ulaştıran bazı örnekler...
  1) Koosh Ball: 1987 yılında evinde sakin bir yaşam süren ve çocuğuna oyuncak yapmak için yakalanması kolay, yapışkanlı kauçuk küçük bir top yapan Scott Stilinger, bu topun mahalledeki çocuklar tarafından çok beğenilmesi üzerine satışa başladı. Sadece 12 ay içinde Amerika'nın en gözde yılbaşı hediyesi haline gelen küçük top, Stilinger'in yeni bir şirket kurmasını, sonra bu topu üreten bir fabrika anlaşması imzalamasını sağladı. Stilinger, bu küçük topu üreten şirketini 1997 yılında oyuncak devi Hasbro'ya sattı. Hem de tam 100 milyon dolara...

  2) Noel Baba postası: Her yılbaşı döneminde çocukların Noel Baba'dan dilediği hediyelerin parasal potansiyelini keşfeden Byron Reese adlı bir girişimci 2002 yılında Santa Mail adlı bir hizmeti devreye soktu. Noel Baba Postası olarak adlandırılabilecek bu servisin tek amacı, çocukların hediye isteklerini içeren mektupları Kuzey Kutbu'na taşımak. Anne-Babalar, çocuklarının mektupları için verdiği 10 dolar karşılığında, çocuklarının Kuzey Kutbu'ndan; bizzat Noel Baba'dan bir mektup almasını sağlıyor. 2009 başında "Bak, Noel Baba sana cevap yazmış" diyebilmenin mutluluğunu yaşayan tam 300 bin anne-baba Reese'ye tam 3 milyon dolar para kazandırdı.

  3) Lades kemiği: Amerikan aileleri için en önemli günlerin başında hep birlikte oldukları ve ana yemeğin hindi olduğu Şükran Günü geliyor. Şükran Günü yemeklerinin sonunda ise inanışa göre bizim "lades kemiği" olarak bildiğimiz kemiğe dayalı ritüel başlıyor. Kemik kimdeyse, dilediği kişiyle lades tutuşuyor. 1999 yılında bunu paraya çevirebileceğini düşünen Ken Ahroni, beş yıl uğraş sonunda bulduğu parayla sadece iki kişinin değil; masadaki herkesin lades tutuşmasını sağlayacak bir formül üretiyor. Kurduğu bir fabrikada plastik lades kemikleri üretmeye başlıyor, 2 yılda 40 eyalete yayılan satış noktalarıyla tam 1 milyon dolar para kazanıyor.

  4) Anten topları: Arabaların antenlerini bilirsiniz. Uzun, ince ve uçlarında küçük bir top olan. Hatta Türkiye'de trafik hatalarına dikkat çekmek isteyen İstanbul Polisi, antenlerin ucuna kırmızı kurdele bağlama kampanyası başlatmıştı. İşte antenlerin potansiyelini 1997 yılında keşfeden bir girişimci; Jason Wall, antenlerin ucuna takmak için sarı, gülen suratların olduğu bir top üretti. Sonrasında şekilleri değişen, sayısı artan, firmaların promosyon malzemesi olarak dağıtmaya başladığı bu toplar, Wall'a 1998 yılında 1.15 milyon dolar kazandırdı.
   
 2. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach

  Güzel paylaşım ellerine sağlık.. Bizim de biran önce böyle köşe olmamız lazım :D
   
 3. EmmaW

  EmmaW  

  Kayıt:
  11 Aralık 2007
  Mesajlar:
  6.554
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Şeref Bey Stadı

  Santa Mail iyi fikirmiş gerçekten :D
   
 4. SuperNaturaL

  SuperNaturaL rank8

  Kayıt:
  29 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.388
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Şansları yaver gitmiş.