1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Millilerin forması pet şişeden


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach
  Millilerin forması pet şişeden
  Nike bu formalar için geri dönüşüm teknolojisinden faydalandı ve tamamen yeniden kazanılmış polyesterden üretti


  [​IMG]

  HONDURAS ile 2010 yılının ilk maçına çıkan A Milli futbol Takımı'nın Nike firması tarafından tasarlanan yeni forması, tamamen geri dönüştürülmüş maddeleroden üretildi. Hakim rengi beyaz olan formalar, geri dönüşümü yapılmış plastik şişelerden elde edilen sentetik kumaşlardan üretildi. Formalar, futbolcuları daha kuru, daha serin ve daha rahat tutacak şekilde tasarlandı. Bu tasarım sayesinde futbolcuların vücut sıcaklığı yeşil sahadayken istenilen düzeyde tutuluyor. Nike'ın sitesindeki bilgilere göre 1 forma için 8 atık plastik şişe kullanıldı.

  13 MİLYON ŞİŞE
  Nike'ın türk milli takımı dışında, ulusal takım sponsoru olduğu 9 ülke de haziran ayında Güney Afrika'da yapılacak olan Dünya Kupası'nda aynı biçimde üretilmiş formalar giyecekler. Nike, bugüne kadarki çevreye en duyarlı takım formalarını ürettiklerini açıkladı. Firma, yeni teknoloji ile hem formanın sağladığı performansta yüzde 30 verimlilik artışı sağladıklarını, hem de 13 milyon plastik şişenin geri dönüşümünü sağladıklarını belirtti. Formalar, 13 milyon plastik şişeden elde edilen toplam 254 bin kg polyester kumaştan dokundu.

  DRI-FİT KUMAŞLAR
  Nike'ın tamamen geri dönüştürülmüş polyesterden elde ürettiği "dri-fit" kumaşlar, daha önceki kumaşlara göre yüzde 13 daha hafif. Bu yeni kumaş, futbolcuyu daha serin ve kuru tutarak performansını en üst düzeyde sergilemesine imkan tanıyor. Formanın yeni çift dokumalı yapısı, ona daha ince bir görüntü kazandırıyor ve yüzde 10 daha esnek yapılor. Ayrıca vücudun doğal hatlarını vurgulayan yeni dinamik kavrayışı maksimum hava dolaşımı ve hareket sunuyor.