1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Milliler nasıl hazırlandı?


 1. Uykucu

  Uykucu rank8

  Kayıt:
  12 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.369
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Türkiye Futbol Federasyonu'ndan alınan bilgiye göre, Cenevre'deki La Reserve Otel'de yaptığı kamp çalışmasıyla Portekiz ile oynayacağı ilk maçı bekleyen Türk Milli Takımı'nda şampiyona öncesi sağlık sorunu olan futbolcunun bulunmadığı öğrenildi.

  Alınan bilgiye göre, Avrupa Futbol Şampiyonası hazırlıklarının 3 aşamalı kamp programıyla gerçekleştirildiği bildirilerek, çalışmalara ilişkin şu bilgiler verildi:
  ''Futbol sezonundan büyük yıpranmışlıkla çıkan futbolcuların, milli takım ekibi gözetimi altında, dış etkilerden uzak, aileleriyle birlikte hem mental, hem fiziksel, hem de sosyal anlamda yenilenmesi için ilk kamp Antalya'da yapıldı. Antalya kampı aynı zamanda Avrupa Futbol Şampiyonası'nın da zihinsel hazırlığının başladığı yer oldu. Mental ve fiziksel hazırlığın üst düzeye ulaştığı Almanya kampı sırasında, tedavilerine başlanmış oyuncuların rehabilitasyon ve performans çalışmalarına hız verdik. Almanya kampında bütün oyuncuların beslenme durumları, fiziksel performansları günlük, takibe alındı.''

  Hazırlıkların son aşaması olan İsviçre kampında ise fiziksel ve mental hazırlıkların olgunlaştığına değinilerek, ''İsviçre kampında aynı zamanda teknik ve taktik çalışmalar da yoğunlaştı. Artık son çalışmaların yapıldığı ve bu çalışmalar öncesinde oyuncularla teknik, taktik toplantıların yapıldığı süreçte toplantı salonunda oyun planıyla ilgili görsel ve interaktif çalışmalar gerçekleştirildi. Antrenmanların yoğunluğu daha önceki fiziksel çalışmaların etkinleşmesine yönelik olarak devam etti'' denildi.

  -PERFORMANSA YÖNELİK ÇALIŞMALAR-
  Açıklamada, Antalya kampında başlayan ve Almanya'da devam eden ölçüm ve testlerin sonucunda, gerekli bireysel düzenlemelerin yapılarak, Almanya kampında yüksek dozda belirlenen ve uygulanan antrenman temposunun maçlarla desteklendiği vurgulandı. İsviçre'de giderek azalan yoğunlukta programlarla maç tarihinde oyuncuların en yüksek performansa ulaşmalarının planlandığı belirtildi.

  -MİLLİLERİN 9 SAKAT FUTBOLCUDA 1 FİRE VERDİ-
  Sezon bitimiyle birlikte antrenmana katılamayacak kadar sakatlıkları bulunan 9 futbolcudan Servet, Volkan, Hamit, Semih, Gökhan Zan, Kazım, Gökdeniz, Uğur kampta uygulanan yoğun tedavi, rehabilitasyon ve özel antrenmanlar sayesinde takıma kazandırılırken, Gökhan Gönül ise turnuvadaki maç takvimine yetişemeyeceği kanısına varılarak, tedavisine kulübünde devam ettirilmek üzere kadrodan çıkartıldı.

  Milli takımın sağlık ekibinin raporuna göre, milli takımda maç oynamasına veya antrenmana katılmasına engel sağlık sorunu olan futbolcunun bulunmadığı bildirildi.