1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Milli Piyango biletinde tesadüfün böylesi


 1. DaRKWaTcH

  DaRKWaTcH rank8

  Kayıt:
  1 Aralık 2007
  Mesajlar:
  3.325
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İsTaNBuL
  [​IMG]
  PTT Malkara Şubesi Müdürü Sebahattin Kazan'ın satın aldığı yılbaşı piyango bileti numarasının, makam telefonunun numarasıyla aynı çıkması şaşkınlığa neden oldu.
  Kazan yaptığı açıklamada, 1 Aralık itibariyle Milli Piyango Genel Müdürlüğü ve PTT Genel Müdürlüğü arasındaki protokol gereği Milli Piyango biletlerini satmaya başladıklarını belirterek, gelen biletler içinden kendisi ve personelinin bilet satın aldığını söyledi.

  Toplu haldeki biletlerin arasından çektiği biletin numarasının kendi makam telefon numarası ile aynı çıktığını fark edince şaşırdığını ifade eden Kazan, şöyle konuştu:

  “Müdürlüğümüze gönderilen 100 tam, 100 yarım, 1500 adet çeyrek Milli Piyango biletlerinin içinden bir tane çekerek cebime koydum. Akşam eve gittiğimde tam olan biletin makam telefonum olan '4271750' numarasıyla aynı olduğunu gördüm. Aileme de söyleyince adeta şok geçirdik. Bileti alırken hiç numaraları incelememiştim. Tam biletimin makam telefonumla aynı çıktığını duyanlar iş yerinin telefon numarası gibi benzer numaraları almak için PTT'ye geliyorlar. Ama benimki tamamen tesadüfen olan bir olay. Böyle bir ihtimalin olabileceği hiç aklıma gelmezdi. Bu tesadüfün üzerine büyük ikramiyenin bana çıkabileceğini düşünüyorum
   
 2. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach
  Yok devenin nalı :P
   
 3. Gullugullugil

  Gullugullugil rank8

  Kayıt:
  4 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1.059
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Adı üstünde tesadüf.Böyle şeylerde haber niteliği taşıyorya ne diyim artık,gündemi birazcıkta olsa değiştirebilmek için neyden haber yapacaklarını şaşırdı bu basın..
   
 4. BaSoryong

  BaSoryong Buralıyım

  Kayıt:
  17 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.183
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrençi :)
  +BS :thumbsup:
   
 5. Presence

  Presence rank8

  Kayıt:
  5 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  2.544
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  İstanbul
  Millet birbirini keser, gasp eder tecavüz eder can sıkıcı haber dersiniz sanatçılar birbiriyle atışır reklam yapıyor dersiniz bu haberede boş haber diyorsunuz ozman adamlar ne yazıcak gazetelere boş gazeteyi koysunlar önümüze yada spor sayfasını koysunlar
   
 6. Gullugullugil

  Gullugullugil rank8

  Kayıt:
  4 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1.059
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şimdiki basın bazı dış güçlerin emirleri altında çalışıyor.İstediklerini gösteriyorlar.Gündemi istediği zaman değiştiriyorlar.Açılım yaptılar arkasından domuz gribi haberlerini patlattılar,noldu açılım unutuldu.Peki şimdi neden domuz gribi haberleri yok eskisi gibi?Sanki virüs eskisi gibi yokmu?Kış geldi asıl bu haberlerin şimdi yayınlanması gerekmezmi?Basının bizim olmadığı kesin.Boş gazete daha iyidir en azından gündem değiştirmez.
  p.s:Siyasete girmemeye çalıştım,bir mesaj daha yazarsam tamamen siyaset içerikli yazarım,forumda siyaset yasak olduğu için bir başka mesaj yazmıyacağım
   
 7. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.
  Farklı farklı gazeteleri hergün okuyormusun yada internette zamanının çoğunu yada tamamını oyun oynamak yerine gazete başlıklarına her gün bakıyormusun ?
  Hiç sanmıyorum ama bakıyorsan sana şunu örnek vereyim iki gün arka arkaya aynı haberi okuduğunda üçüncü gün o haberin devamı senin ilk günkü gibi dikkatini çekmez ve belkide üst başlıklarda dahi olsa okumazsın... tamamen psikolojik bir olaydır bunu kendinde deneyebilirsin :wink1: Neticesinde gazete sahipleride bu işi okurun ilgisini çekmek için para kazanmak için yapıyorlar 32 sayfalık gazeteleri hergün nasıl dolduracaklar sanıyorsun ??? TV ve Gazetecilerin çoğunlukla kullandığı şöyle bir deyim vardı ''Köpeğin insanı ısırması haber olmaz ama insanın köpeği ısırmasıdır haber olan'' şeklinde bu deyiminde altında yukarıda açıkladığım neden yatmaktadır aslında :uyku: ''Basının bizim olmadığı kesin'' ''Satılmış Basın'' diye diye basın bu hale geldi zaten PC başından klavye filozofluğu yapmak herşeyi kötülemek değildir doğru olan :wink1:


  Artık bu adama büyük ikramiye çıkmasa daha hayırlı olur sanırım :P