1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Midesinden anahtar çıktı !!


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...
  Metal anahtarlar, kapı anahtarı ve çok sayıda irili ufaklı metal ve plastik madde...

  [​IMG]

  Manisa'da şiddetli mide ağrısıyla hastaneye kaldırılan zihinsel engelli gencin midesinden ameliyatla açık uçlu metal anahtarlar, kapı anahtarı ve çok sayıda irili ufaklı metal ve plastik madde çıkarıldı. Gölmarmara ilçesine bağlı Tiyenli köyünde ikamet eden zihinsel engelli S.T, şiddetli karın ağrısı nedeniyle ailesince Saruhanlı Devlet Hastanesine götürüldü.

  Buradan Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesine sevk edilen 21 yaşındaki hastanın, tetkik için çekilen röntgen filmlerinde, midesinde iki açık uçlu metal anahtar, kapı anahtarı, kaşık, çakmak ve çeşitli başka yabancı cisimlere rastlandı.

  S.T'nin midesi ve kalın bağırsağa kadar inen yabancı cisimler, Merkez Efendi Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü doktorları Opr. Dr. Fatih Haskaraca, Opr. Dr. İsmet Çağlar ve Opr. Dr. Mustafa Özsöy tarafından yapılan bir dizi ameliyatla çıkarıldı.

  Operasyonu gerçekleştiren doktorlar, yaptıkları açıklamada, hastanın mide ve bağırsağından çıkarılan yabancı cisimlerin toplam ağırlığının 2 kilogramı bulduğunu, hastanın midesindeki bu kadar yabancı cisimle hayatta kalmasına şaşırdıklarını ifade ettiler.

  Baba Sezgin T. (55) de yaklaşık 6 yıl önce eşinin vefat ettiğini, 4 çocuğundan ikisini evlatlık verdiğini, en büyük çocuğunu evlendirdiğini, küçük yaşta menenjit hastalığı sonucu zihinsel engelli hale gelen S.T. ile tek başına kaldığını söyledi.

  Oğlunun son 4-5 aydır yemekten kesildiğini ve günden güne zayıfladığını anlatan Sezgin T, karın ağrıları artınca hastaneye götürdüğü oğlunun sağlığına kavuşmasından duyduğu mutluluğu ifade etti.
   
 2. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...
  Hayrete Düşüren Röntgen Filmleri

  Manisa´da şiddetli mide ağrısıyla hastaneye kaldırılan zihinsel engelli gencin midesinden ameliyatla açık uçlu metal anahtarlar, kapı anahtarı ve çok sayıda irili ufaklı metal ve plastik madde çıkarıldı.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  Kırık kemikler ve bir çok hastalık için röntgen çok yararlı bi gelişme olsa da, bazen garip ve korkunç sonuçlar alınmasına neden olabiliyor. Bu resimdeki hastanın bağırsağında bir diş fırçası, iki çatal ve bir tükenmez kalem var.

  [​IMG]  Orta parmağına çivi saplanmış bir hasta...

  [​IMG]  Bu eski röntgende, “Boer War” isimli askerin ayak baş parmağı ve yanındaki parmak arasından girmiş olan kurşun, hiç bir kemiği kırmamış.

  [​IMG]  Anahtar yutmuş, 7 yaşındaki bir çocuğa ait renklendirilmiş röntgen...

  [​IMG]  Hasta tarafından yutulmuş birçok nesnenin röntgeni. Buna kaşık ve keskin bir cisim de dahil.

  [​IMG]  60 yaşındaki şizofren hastanın göğüs kafesinde görülen kullandığı bir aletin parçası.

  [​IMG]  Bir hastanın ayağında bulunan çatal parçasının röntgeni...

  [​IMG]  Hastanın içindeki ustura ve ustura bıçağının röntgeni...

  [​IMG]