1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Microsoft'un kurucusu lenfoma kanseri ile savaşıyor


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Microsoft'un kurucusu Paul Allen'in lenfoma kanseri teşhisiyle tedavi gördüğünü açıklayan kız kardeşi, "Kardeşim bu hastalığı tekrar yeneceğine inanıyor" dedi.

  Bill Gates ile birlikte Microsoft'un kurucuları arasında yer alan milyarder yatırımcı Paul Allen'e lenfoma kanseri teşhisi kondu. Vücudunda tespit edilen tümör nedeniyle kemoterapi tedavisine başlanan 56 yaşındaki Allen'in adına yazılı açıklama yapan kız kardeşi Jody Allen, "Bu haber Paul için çok zor ancak Paul'u tanıyanlar 25 önce yine benzer bir hastalığı kısa sürede atlattığını biliyor.

  O yüzden Paul bu konuda her şeye rağmen çok iyimser ve bu hastalığı da tekrar yeneceğine inanıyor" dedi. Aynı zamanda Allen'in sahibi olduğu Vulcan Yatırım şirketinin CEO'luk görevini de yürüten Jody Allen, şirket çalışanlarına kardeşinin en kısa sürede yeniden işinin başına döneceği mesajını verdi.

  1975'te lise arkadaşı Bill Gates ile birlikte Microsoft şirketini kuran Allen, 1983'te kanser teşhisi ile işine bir süre ara vermiş ve başarılı tedavi sonucunda yeniden sağlığına kavuşarak işinin başına dönmüştü. Spora merakı ile bilinen Seattle doğumlu Allen, Seattle Seahawks Amerikan futbolu takımı ve NBA liginden Portland Trail Blazers'ı satın almıştı. Microsoft'tan ayrıldıktan sonra değişik alanlarda yatırımlar yapan Allen'ın medya da yatırımları bulunuyor. Bir kayıt stüdyosu bulunan Allen, 10.5 milyar dolarlık serveti ile Forbes Dergisi'nin 2009 yılı en zenginler listesinde 32'nci sırada yer aldı.