1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

"Microsoft'u bırakın, Google'a gelin!"


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren
  [​IMG]


  Google açık açık diyor ki: Microsoft'u bırakın, bize gelin! Peki ama bu çağrı hangi konuda?

  Microsoft, Office 2010 için gün sayarken, Google da Office kullanıcılarının tercihlerini değiştirme peşinde. Perşembe günü Google'ın resmi blogundan yapılan açıklamada kullanıcılara açık açık Office'i bırakıp Google Docs'a geçin çağrısı yapıldı.

  Blogda verilen bilgilere göre Office 2007, 2003 ve 2000 kullanıcıları da Google Docs'u kullanabilecek, dokümanlarını Google'ın sunucularına yükleyecek ve istediği yerden erişebilecek.

  Google'ın sunduğu en büyük özellik fiyat avantajı. Google Docs Microsoft Office 2010 ile karşılaştırıldığında muazzam bir avantaj sağlıyor ki günümüz şartlarında bu avantaj birçok firmayı Google Docs tercih etmeye yöneltebilir.

  Microsoft da bu hamleyi ciddiye alarak Office 2010'un fiyatlarında bir indirime gitti. Ayrıca Microsoft bulut işletim sistemi bazlı Google Docs ile başa çıkabilmek için Word, Excel ve Poverpoint'in web tabanlı sürümlerini de hazırlıyor. Bu web tabanlı programların tamamen bulut ile işleyen Google Docs karşısında ne kadar başarılı olacağı merak konusu.