1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Microsoft'ta şaşırtan istifa!


 1. Ben de

  Ben de rank8

  Kayıt:
  20 Mart 2009
  Mesajlar:
  4.541
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Microsoft'un baş yazılım mimarı Ray Ozzie beklenmedik bir şekilde görevinden istifa etti, firma hisseleri düştü.

  [​IMG]

  Microsoft'un baş yazılım mimarı ve işlemlerin internet üzerinde depolanan dosyalar üzerinden yapılmasının öncülerinden Ray Ozzie beklenmedik bir şekilde görevinden istifa ett

  Ozzie, firmanın, yazılım konusundaki sorumluluklarını Bill Gates'ten devralan üst düzey bir yöneticisiydi. Bu haberin ardından Microsoft'un hisselerinde yüzde 2,2'lik bir düşüş gözlendi.

  Microsoft Genel Müdürü Steve Balmer, Ozzie'nin ayrıldığını çalışanlara gönderdiği bir e-mektup ile duyurdu. Ballmer, Ozzie'nin geçiş dönemi boyunca Microsoft'ta kalmaya devam edeceğini ve şirketin onun yerine birini atamayı planlamadığını da söyledi.

  Ray Ozzie'nin istifası Microsoft'un hangi teknolojik rotada ilerleyeceği konusunda soru işaretleri de yarattı. Bu istifa, şirketin üst düzeylerinde yaşanan bir dizi başka istifanın sonrasına rastlıyor.

  Eylül ayında da Stephen Elop Microsoft'tan ayrılarak Nokia'nın genel müdürlüğüne getirilmişti. Microsoft'un eğlence ve aygıtlar bölümü başkanı Robbie Bach'ın da ayrılmayı planladığı bildiriliyor.

  Ozzie, kendi şirketi Microsoft tarafından satın alındıktan sonra, 2005 yılında bu şirkette teknoloji bölümü yetkilisi olarak çalışmaya başlamıştı.

  Göreve gelmesinden bir yıl sonra, yazılım devi şirketin, internetin getirdiği yeni olanakları da uygun şekilde kullanabilmesine izin veren "cloud computing" ya da "bulut hesaplama" teknolojisini benimsemişti.​