1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   modbasvuru

Microsoft yaralarını saracak


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.261
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren
  [​IMG]

  Son dönemde sık sık güvenlik açıklarıyla gündeme gelen Microsoft, bugün yayınlayacağı yamalarla Windows’un çeşitli sürümleri ve Office paketindeki birçok kritik güvenlik boşluğunu kapatmayı hedefliyor.

  Microsoft'un güncellemelerinden 11'i Windows işletim sistemini kapsıyor. Diğer iki güncelleme ise Office ürünlerindeki açıkların kapatılmasını hedefliyor.

  Windows güncellemelerinden 5'i “kritik” seviyede değerlendiriliyor. Geri kalan Windows güncellemelerinden 7'si “önemli”, 1 tanesi ise “ortalama risk” sınıfında yer alıyor.

  Güncellemeler, Windows 2000'den Windows 7'ye bütün Windows sürümlerini kapsıyor. Yamaların sisteme kurulması, özellikle Windows XP ve Windows 2000 kullanıcıları açısından büyük önem taşıyor.

  Kritik ve önemli güncellemeler, ağırlıkla eski işletim sistemlerini ilgilendiriyor. Kritik seviyedeki 5 adet güncelleme, Windows XP ve Windows 2000 işletim sistemleri için öngörüldü.

  Buna karşılık Microsoft'un yeni işletim sistemleri Vista ve Windows 7 için de 3 kritik güncelleme hazırlandı.

  Windows'un çeşitli sürümleri ve Office paketi için söz konusu güncellemeler hazırlanırken, paket, Microsoft'un tarayıcısı İnternet Explorer'de geçen günlerde ortaya çıkarılan güvenlik açığını kapsamıyor.

  Microsoft yetkilileri, hackerlara saldırı olanağı veren bu açık üzerinde çalışıldığını, açığın daha sonra yayımlanacak bir yama aracılığıyla kapatılacağını duyurdu.