1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Microsoft ve Emirates işbirliği


 1. ReAcTiVe

  ReAcTiVe rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Lise

  [​IMG]


  Microsoft ve EMIRATES, Dubai’de “Yenilik Laboratuarı” kurmak için anlaşma imzaladı. Laboratuarda; Microsoft’un çığır açan teknolojileri ile EMIRATES’in havacılık ve seyahat endüstrisi için ürettiği bilişim teknolojileri çözümleri ve deneyimi kullanılacak.

  Microsoft, Dubai Yenilik Laboratuarı’nda EMIRATES uzmanları ile birlikte çalışacak. Bu birliktelik iki şirket için de iş deneyimlerinde bir ilki oluşturuyor. Kurulacak laboratuar, EMIRATES’in bilişim teknolojileri bölümü olan Mercator’a başta Emirates Havayolu olmak üzere diğer havayolları ve tüm dünyadaki yolcular için yaratıcı çözümler geliştirme imkanı verecek. Mercator’un bilişim teknolojileri çözümlerini, dünyada 50’nin üzerinde havayolu şirketi kullanıyor.

  Emirates Havayolu ve Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Şeyh Al-Maktoum ve Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı Bill Gates Dubai’de düzenlenen toplantıda ön anlaşmanın imzalanmasına tanıklık ettiler.

  Şeyh Al-Maktoum konuyla ilgili: “Yenilikçilik Emirates’in tüm iş alanlarındaki başarısının sırrı olmuştur. Teknoloji lideri Microsoft ile çalışarak çığır açan ürün ve hizmetler geliştireceğiz. Bu da bizim seyahat endüstrisindeki güçlü pozisyonumuzu pekiştirecek ve müşterilerimize daha iyi hizmetler sunmamızı sağlayacak” dedi.

  Laboratuar Microsoft’un son dönem teknolojilerini alarak rezervasyondan check-in’e, kargodan yer işletme sistemlerine kadar seyahat ve havacılık endüstrisinin her alanında yenilikler üretilmesini sağlayacak.

  Microsoft Körfez Bölgesi Genel Müdürü Charbel Fakhoury: “Emirates Havayolu dinamik, ileriyi gören bir şirket olarak bu güne kadar güçlü bir imaj oluşturdu ve bu anlaşma bu imajını daha da ileri taşıyacak. Körfez bölgesi teknolojik yeniliklerin küresel gelişimine büyük katkıda bulunan bir bölge ve Emirates bu yola öncülük ediyor. Yenilik Laboratuarı’nın kurulmasıyla birlikte Microsoft ve Emirates Havayolu iş hayatında ve müşteri deneyimlerinde teknolojinin nasıl belirleyici bir rol oynadığını da göstermiş olacaklar” dedi.

  Inovasyon Laboratuarı’nda EMIRATES ve Microsoft, Microsoft bazlı yazılım ve donanım teknolojilerini; aynı zamanda da Windows Live platformu gibi online hizmetleri hayata geçirecekler.