1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Microsoft uyardı: Office'i silmeyin


 1. Unforgiven

  Unforgiven rank8

  Kayıt:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.506
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Microsoft Türkiye son zamanlarda internette dolaşan asılsız e-postalara karşı kullanıcıları uyardı.

  [​IMG]

  Gönderilen e-postalarda kullanıcılardan Office yazılımını kaldırılması isteniyordu. Konuyla ilgili Cnet Türkiye'ye açıklama gönderen Microsoft Türkiye, bu e-postaların sahte olduğunu ve itibar edilmemesi gerektiğini belirtti.

  Öte yandan geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir açık ile ilgili sorun ise halen sürüyor. Excel tablolarında bulunan bu açık yüzünden bilgisayarların saldırıya açık hale geldiği ve ActiveX tabanlı bu açığın henüz yamanmadığı da belirtildi. Firma geçici bir çözüm olarak Office Web Components özelliğinin kullanılmamasını ve kapatılmasını önerdi.

  Sahte e-postalar ile ilgili Microsoft Türkiye'nun açıklaması:

  İnternet ortamında Microsoft adına birçok asılsız mail dolaşmaktadır. Bu sahte maillerin yeni bir örneğinin şu son günlerde yoğun bir şekilde dolaştığını tespit ettik ve sizi de konu ile ilgili olarak bilgilendirmek istedik. Söz konusu sahte mail, “Microsoft'tan Office uyarısı: Hackerlar saldırıyor, programı kaldırın” konu başlığını taşımakta ve kullanıcıların kendi sistemlerindeki Office programlarını kaldırması istenmektedir.

  Microsoft tarafından yayınlandığı iddia edilen bu mesaj tahmin edilebileceği gibi tamamen gerçekdışı bir iddiadır.

  Güvenlik açıklarına karşılık alınması gereken önlemler ile ilgili detaylı bilgi edinmek için http://www.microsoft.com/turkiye adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  Microsoft Türkiye