1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Microsoft Security Essentials hızla yayılıyor


 1. Arcadia

  Arcadia olduser

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  5.662
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  [​IMG]

  Microsoft'un ücretsiz anti-virüs yazılımı Security Essentials bir hafta içerisinde 1.5 milyon bilgisayara kuruldu.

  Basit anti-virüs koruması sağlayan yazılım, bir anti-virüs yazılımına ek masraf yapmak istemeyen kullanıcıların güvenliğini sağlamaya yönelik. Bununla birlikte Çin ve Hindistan gibi yüksek riskli ülkelerdeki salgınları önlemeyi de amaçlıyor.

  Microsoft'a göre Security Essentials indirilmeye sunulmasından sadece bir hafta sonra 1.5 milyonu aşkın kullanıcı tarafından indirildi. Bu ücretsiz yazılım Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7'de de büyük popülarite kazandı. Henüz son kullanıcıya perakende satışı başlamayan Windows 7, okullar ve iş yerleri tarafından kullanılmaya başlandı. Microsoft'un açıkladığı rakamlara göre Security Essentials kurulu bilgisayarların yüzde 44'ünde Windows 7, yüzde 33'ünde Windows XP ve yüzde 23'ünde ise Vista kurulu.

  Windows XP şu an Security Essentials'ın kurulu olduğu en popüler platform olmasa da en çok işe yaradığı işletim sistemi. Microsoft, Windows XP kurulu 500.000 bilgisayarda sadece bir haftada 4 milyon zararlı yazılımın tespit edildiğini belirtiyor. Zararlı yazılımların yüzde 32'si Vista, yüzde 16'sı ise Windows 7 kurulu sistemlerde tespit edildi.