1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Microsoft, Korsanlara Saldırdı!


 1. MrCrossover

  MrCrossover rank8

  Kayıt:
  3 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  5.192
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Staples Center @ Los Angeles

  [​IMG]

  Yazılım devi Microsoft, yaptığı açıklamada, "Korsan yazılımlar zaman ve para kaybına yol açıyor" açıklamasını yaptı ve korsan dağıtıcıları yerden yere vurdu.

  İnternet ortamından gelen tehditlerin katlanarak arttığına dikkat çeken Microsoft, 70 ülkede Tüketici Eylem Günü düzenleyerek söz konusu riskler karşısında bilgisayar kullanıcılarının dikkatli olmaları için uyarıda bulundu. Yapılan araştırmalar, kötü amaçlı yazılımlardaki artışın büyük oranda korsan yazılımlarla ilişkili olduğunu ortaya koydu. Ağırlıkla organize suç örgütleri tarafından dağıtımı yapılan korsan yazılımlar, iş, zaman ve para kayıplarına yol açtığı gibi bilgi güvenliğini de ciddi ölçüde tehdit ediyor.

  Microsoft'un son iki yılda kendisine ulaşan 150 binin üzerinde geri bildirime dayanarak yaptığı yeni bir açıklamada, kullanılan korsan ve kötü amaçlı yazılımlar ile virüslerin söz konusu bilgisayar sistemlerini kullanılmaz hale getirdiğini duyurdu. Saldırıya uğrayan sistem sayısının ikiye katlandığını bildiren Microsoft iş, zaman ve para kaybına yol açan sahte yazılımlara karşı kullanıcıları bilinçlendirmek amacıyla 70'den fazla ülkede Tüketici Eylem Günü düzenliyor.

  Microsoft Türkiye Telif Hakları Müdürü Elçim Barkay Tüketici Eylem Günü hakkında şunları söyledi:

  "Orijinal olmayan yazılımlar, kullanıcıları İnternet ortamından gelen çeşitli risklere açık hale getiriyor. Sayısı giderek artan şüpheli yazılımlar sadece bilgisayar sistemlerine virüs bulaştırmakla kalmıyor, kişisel ve kurumsal bilgilerin çalınmasına da yol açabiliyor. Bu nedenle sahte yazılımlara karşı tüketici bilincini yükseltmek için bir Tüketici Eylem Günü düzenledik. Bu gün kapsamındaki etkinliklerimiz ile kullanıcılarımızın olduğu kadar endüstrideki iş ortaklarımızın, kamu kurumlarının ve sivil inisiyatiflerin dikkatini bilgi güvenliğine odaklamalarını hedefliyor, sahte yazılımlar nedeniyle ortaya çıkan kayıplar konusunda ortak bir bilinç oluşturmaya çaba harcıyoruz".