1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Microsoft geleceğin girişimcilerini ağırladı


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]


  Uluslararası iş fikirleri yarışması Startup Weekend’in birincileri belli oldu.

  Yenilikçi fikirleri başarılı işlere dönüştürmeyi hedefleyen uluslararası Startup Weekend etkinliği girişimci gençler yetiştirmeyi temel eğitim ilkelerinden biri olarak benimseyen Özyeğin Üniversitesi’nin proje ortaklığı ve Microsoft Türkiye’nin evsahipliğinde dünya başkentlerinden sonra bu kez İstanbul’da gerçekleştirildi.

  13 projenin kıyasıya yarıştığı 54 saatlik maraton sonucunda En İyi Ekip Çalışması kategorisinde Telcomen ekibi birinci olurken, En İyi Tasarım’da BullPass, En İyi Sunum’da ise Leziz Eller iş fikirleri birinci oldu. Portekiz’den gelerek yarışmaya katılan Promo.com ise gösterdiği özverili çaba nedeniyle ödüle değer görüldü.

  Startup Weekend yarışma jürisinde yazılım ve internet sektörünün önde gelen isimleri ve yatırımcılar yer aldı.

  Tüm dünyada yenilikçi yazılımları ile bireylere ve kurumlara maliyet avantajlı ve verimliliğe odaklı çözümler sunan Microsoft, “yeni ekonomi”nin motoru olan iş fikirlerini desteklemeye devam ediyor. Microsoft Türkiye çağdaş eğitimin ülkemizdeki lider kurumlarından Özyeğin Üniversitesi’nin girişimleri ve proje ortaklığı ile dünyanın önde gelen yenilikçi iş fikirleri yarışması Startup Weekend’e İstanbul’da ev sahipliği yaptı. Yeni iş fikirlerinden oluşan 13 projenin yarıştığı etkinlikte dört proje finale kaldı. Özyeğin Üniversitesi Rektörü Erhan Erkut, Startup Weekend Temsilcisi Clint Nelsen ve Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İpek Tunca’nın yaptığı açılış konuşmalarından sonra yarışmacılar, girdikleri uzun maraton sonunda jüri karşısında projelerini büyük bir performansla savundular.

  Etkinlik sırasında katılımcı ekiplere, başarılı girişimcileri ve yatırımcıları panelde dinleme olanağının yanı sıra projelerini jüri karşısında daha etkin ve başarılı sunulabilmeleri için bir eğitim de verildi.16-18 Nisan 2010 tarihlerinde İstanbul’da Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirilen Startup Weekend’de başarılı girişimcilerden ve yatırımcılardan oluşan jüri ilk üçe girenleri seçerek sonuçları açıkladı.

  Jürinin takdire değer gördüğü ilk dört proje arasında yarışmada En İyi Ekip Çalışması’nda telekom tarifelerini karşılaştırarak müşteriye en uygun seçimi yapma olanağı veren çözümleriyle Telcomen ekibi birinci oldu.

  En İyi Tasarım kategorisinde BullPass projesi, En İyi Sunum kategorisinde ise Leziz Eller projesi birinci oldular. Özellikle bu yarışma için Portekiz’den gelerek yarışmaya katılan Promo.com ise özverili çalışmaları nedeniyle En Yüksek Gayret ödülüne değer görüldüler.

  Yarışmanın jürisinde, Özyeğin Üniversitesi’nden Reha Civanlar ve Kutsal Doğan, Endeavor’dan Didem Altop, Inovent’ten Elbruz Yılmaz, ISI Emerging Markets’den Kerim Alain Bertrand, Yemek Sepeti’nden Nevzat Aydın, LabX’den Fuat Sami, Likemind’dan Özgür Alaz, Inveon’dan Yomi Kastro, Webrazzi’den Ali Altuğ Koca, RHEA Investments’dan Memet Yazıcı, Sevenload GmbH’dan Erhan Erdoğan ve Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İpek Tunca gibi yazılım, internet ve risk sermayesi sektörünün önde gelen isimleri yer aldı.

  Dünyada 2007 yılından beri düzenlenen Startup Weekend, aralarında New York, Washington DC, Toronto, Hamburg’un bulunduğu pek çok şehirde gerçekleşiyor. Bu ülkelerin en yetenekli girişimcileri, yöneticileri, pazarlamacıları, tasarımcıları ve yeni bir şirket kurmayı arzu eden girişimcilerini bir araya getiren ve son olarak Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleşen Startup Weekend İstanbul ayağında, katılımcılar uluslararası bir deneyim yaşama fırsatı buldular.