Kayıt
10 Nisan 2007
Mesajlar
7.172
Beğeniler
0
Şehir
Paralel evren
Metin Tokat: İlk gol ofsayt..

Bunları engellemek ve cezalandırmakla görevli olan Yunus Yıldırım ve yardımcıları ise sadece seyrettiler.

Daha maçın başında ceza alanı içinde boşta kalan topa hareketlenen Mehmet Topuz, Toledo’nun müdahalesi ile yerde kaldı. Penaltı vermeliydi. Aşırı ve toplu itirazda bulunan Fenerbahçeli oyunculara kartını kullanamadı. Devamlı Emre ve Alex’e fauller yapan Saidou ve Toledo’ya sarı kartını gösteremedi. Güiza-Aydın ikili mücadelesindeki devam kararında haklıydı. İki oyuncu da topla oynama mesafesinde birbirlerini tutmaya çalışıyordu.
Fenerbahçe’nin ilk golü ofsayttı. Mehmet Topuz topu pas olarak verdiğinde Alex, ofsayt pozisyonundan geri koşarak aktif oyunun içinde girdi. Kazandığı topu Gökhan Ünal’a verdi ve top ağlara gitti. Yardımcı hakem ofsaytı tespit edemedi. Gol geçersiz sayılmalıydı. Shawky ve Toledo-Emre’ye, Saidou-Alex’e, Emre-Saidou’ya, Mehmet Topuz ise Makukula’ya yaptıkları faullerden sonra sarı kart görmeliydiler.
Kural gereği çıkarması gereken kartlarını göstermeyip, itiraz eden Makukula’ya kart göstermesi Yıldırım’ın maç içerisindeki tutarsızlığıydı. İkinci devre Fenerbahçe atağında iki Kayserisporlu oyuncu yerde yatıyordu. Yıldırım ilk önce müdahale etmedi. Oyuncular sinirlendi, kimse topu dışarı atmayınca kendisi oyunu durdurdu. Tedavi sonrası hakem atışı yaptırdı. İki dakika sonra Emre rakip sahada yerde kaldı. Bu sefer ise karşılaşmayı hemen durdurdu ve hakem atışı ile oyunu başlattı. Yıldırım benzer iki durumda takımlara göre yorum farklılığı yaptı.
Saidou ve Mehmet Topuz’un kırımızı kart görmeden, Selçuk, Lugano ve Emre’nin ise sarı kartsız maçı tamamlamaları ilginçti. Oyun kurallarına göre değil, kendi kurallarına göre yönetim tarzına bir yenisini daha ekleyen Yıldırım başarısızdı.


 
Yukarı Alt