1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Metin Şentürk Rekora Koşuyor


 1. ImmorTaLGoD

  ImmorTaLGoD olduser

  Kayıt:
  12 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  8.231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  "Ben bu işi gözü kapalı yaparım" dedi ve direksiyonun başına geçti.
  1,5 yıl önce Güney Afrikalı bir görme engellinin 269 km. hıza ulaştığı sürat denemesi, Metin Şentürk'ü direksiyon başına geçirdi. Hemen ardından Mike Newman adlı İngiliz'in 284 km. ile Guinness rekorlar kitabına girmesi üzerine iyice hırslanan şarkıcı, önceki günkü denemesinde 200 km.'ye ulaştı.

  Afrikalı, İngiliz yapar da Türk yapamaz mı? deyip sürücü koltuğuna oturan Şentürk, önce standart otomobillerle trafiğe kapalı alanlarda çalıştı. Ardından süratli otomobillere geçti. Çalışmalarını Ferrari F430 ile sürdürebilmesi için Fı-Yapı'nın sahibi Fikret İnan'ın sponsor olduğu şarkıcı, Hezarfen Havaalanı'nın 700 metrelik pistinde 200 km.'ye kadar çıktı. Şentürk, yüksek hızlara ulaşmak için daha uzun pistleri olan Erzurum, Kars ve şanlıurfa Havaalanları'nda çalışmaya başlayacak.


  Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'dan da destek aldığını söyleyen Metin Şentürk'ün rekor kıracağına inancı tam: Başlarda bir co-pilotla çalışıyordum, artık yalnızım. Co-pilotun direktiflerini kask içine yerleştirilen özel bir düzenekten alıyorum. Rekor günümde de yanımda kimse olmayacak. Havalimanı kulesi ve beni takip eden diğer araçtan gelen komutlara göre hareket edeceğim. iİnancım tam, ben bu işi gözü kapalı yaparım
   
 2. Optimus Prime

  Optimus Prime rank8

  Kayıt:
  5 Ekim 2008
  Mesajlar:
  8.385
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Ne olursa olsun hayata tutunabilmek bu olsa gerek.