1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Meteorolojiden Kuvvetli Yağış Uyarısı


 1. JeWilyn

  JeWilyn rank8

  Kayıt:
  17 Ocak 2010
  Mesajlar:
  747
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  KaynakMaker
  Şehir:
  Ayaklarım Nereye Giderse...
  Meteoroloji, Şanlıurfa ve Mardin Dışında Tüm Yurt Yağış Beklendiğini Bildirdi.
  Meteoroloji, Şanlıurfa ve Mardin dışında tüm yurt yağış beklendiğini bildirdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Şanlıurfa ve Mardin dışında tüm yurt yağışlı geçecek. Yağışların, Bursa, Yalova, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Hakkari, Şırnak, Bitlis, Muş, Bingöl, Tunceli ve Erzurum çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı, ülke genelinde hissedilir derecede (6 ila 8 derece) azalacak. Rüzgar, yurdun doğu kesimlerinde güney ve güneybatı, batı bölgelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek. Yağışların, Bursa, Yalova, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Hakkari, Şırnak, Bitlis, Muş, Bingöl, Tunceli ve Erzurum çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekiyor. Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, çamur şeklinde yağış vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli vedikkatli olmaları istendi. Bölgelere görev hava durumu ise şöyle olacak;
  MARMARA: Çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusu aralıklı, Trakya sabah saatlerinde yağmur ve sağanak, yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Bursa ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  EGE: Çok bulutlu, iç kesimleri ile akşam saatlerine kadar kıyı kesimleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, kıyı kesiminde yer yer gökgürültülü sağanak, Kütahya ve Afyonkarahisar'ın yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

  AKDENİZ: Çok bulutlu, doğusu ile gece saatlerine kadar batısı aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, Kırıkkale ve Kırşehir çevrelerinde hafif olmak üzere, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinde Sivas'ın yüksekleri karla karışık yağmurlu geçecek.

  BATI VE ORTA KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, Bolu ve Kastamonu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

  DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra Gümüşhane ve Bayburt'un yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, kuzeydoğu kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Hakkari, Şırnak, Bitlis, Muş, Bingöl ve Erzurum çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda toz taşınımı beklenmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır, Gaziantep, Adıyaman, Kilis çevreleri akşam saatlerine kadar, Batman ve Siirt çevreleri gece saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğusunda toz taşınımı beklenmektedir.