1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Meteordaki fosiller Marslı olabilir


 1. Wajuka

  Wajuka rank8

  Kayıt:
  13 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.328
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci,Lise-3
  Şehir:
  Kagoshima/Japonya
  Meteordaki fosiller Marslı olabilir


  [​IMG]

  LONDRA - Allen Hills 84001 kod adı verilen meteordaki fosilleri yeni geliştirilen Yüksek Çözünürlüklü Elektron Mikroskobuyla analiz eden bilimciler, özellikle karbonat halkalarına ve magnetit kristallerine odaklandı.

  Araştırmayı yürüten NASA ekibinin lideri Kathie Thomas-Keprta, karbonat disklerinin içinde ve dışındaki kimyasal ve fiziksel özelliklerin 3.5 milyar yıl önce Mars'taki sulak zamana ait özelliklerle paralellik gösterdiği belirtildi.

  1996'da bulunduğunda bilim dünyasında heyecan yaratan meteorun Mars'ta eskinden yaşam olduğunu kanıtlayan fosiiler olduğu iddiası hemen yayılmış, zamanın ABD Balkanı Bill Clinton da bu yönde bir basın açıklaması yapmıştı.

  Ancak daha sonra, meteorun Dünya'ya düşmesinden sonra geçen 13 bin yılda Dünya kaynaklı organizmaların meteorda fossilleştiği iddia edilmişti.

  Fosilleri taşıyan meteorun büyük ihtimalle Mars'a büyük bir göktaşının çarpması sonucu koparak Dünya'ya düşmüş olabileceği belirtiliyor. Daily Mail gazetesindeki habere göre fosillerin Marslı çıkması, Güneş Sistemi'nde yaşamın oluşması hakkında genel kabul gören teorileri değiştirecek.

  'Marslı' organizma fosillerini taşıyan Allen Hills 84001 meteoru 1996'da bulundu.

  Bakteri fosillerinin 3.5 milyar yaşında olabileceği söyleniyor.

  Saygılarımızla,

  [​IMG]
   
 2. exotic

  exotic rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2008
  Mesajlar:
  3.603
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Vay canına (OMG !!!)