Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Alman Milli Futbol Takımı'nda forma giyeceği açıklanan Werder Bremenli futbolcu Mesut Özil, kendisine Türkiye'de bazı kişilerin hakaret ettiğini ama buna gerek olmadığını belirterek, ''Hakaret edenlere, hakaretlerini iade ediyorum. Ben kendi işimi yapıyorum'' dedi.

Mesut Özil, takımının Schalke 04 ile yaptığı maç sonrası yaptığı açıklamada, Alman Milli takımında form giyecek olmasından mutluluk duyduğunu, herkesin buna saygı göstermesi gerektiğini söyledi. Kendisinin ve ailesinin her zaman Türk kalacaklarını ifade eden Özil, ''Ben Türk'üm ve öyle kalacağım. Ama Almanya Milli Takımı'nda kendimi iyi hissediyorum'' diye konuştu. Alman Milli Futbol Takımı'na seçilmek için senelerdir mücadele ettiğini dile getiren Özil, ''Teknik direktör Joachim Löw ile telefonda konuştuk. Çok mutlu oldum. Çok güzel bir konuşma geçti aramızda. İnşallah, Norveç maçında forma giyerim ve bunun devamını getiririm'' ifadesini kullandı.

Alman Milli takımını seçmesindeki en büyük faktörün bu ülkede doğup büyümesi olduğunu belirten Özil, ''Ben, bu ülkede doğdum büyüdüm. Buralara alıştım. Alman Ümit Milli takımlarında forma giydim. Oradan gelen arkadaşlıklarım var. Burada kendimi iyi hissediyorum. Bu nedenle Alman milli takımını seçtim. Tercihimi yapmadan önce Halil (Altıntop) abilerle, arkadaşlarımla, ailemle ve hocalarımla konuştum'' diye konuştu.

Mesut Özil, bu konuda Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim ile birebir hiç görüşmediğini ve bu konuda daha fazla da konuşmak istemediğini söyledi. Özil, Türk Milli Takımı'nın çok güçlü olduğunu ve bu gücünü gösterdiğini de belirterek, ''Milli takıma bol şans diliyorum. İnşallah, başarılı olurlar'' dedi.

Öte yandan, Alman Birinci Ligi Bundesliga'da Schalke 04 kendi evinde Werder Bremen'i 1-0 mağlup etti. Karşılaşmanın tek golü 48. dakikada sağ kanattan Jefferson Farfan'ın ortasında Benedikt Höwedes topu kafayla filelerle buluşturdu. Halil Altıntop ilk yarı forma giyerken, Mesut Özil 90 dakika mücadele etti. Bu arada, karşılaşma öncesi kadrolar açıklanırken, Mesut Özil'in adı okunduğu sırada, Schalkeli taraftarlar eski futbolcuları Mesut Özil'i ıslıkladı.

Yukarı Alt