1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Memurlara Twitter tutanağı


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach

  Memurlara Twitter tutanağı
  MİT’ten sonra Başbakanlık da harekete geçti

  [​IMG]

  MİT’in ‘Karşıt unsurlar, Twitter’ı kullanabilir’ uyarısının ardından Başbakanlık, personeline “Facebook ve Twitter hesaplarımı kontrol edeceğim” diye tutanak imzalattırdı


  Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) tümkamu kuruluşlarını Twitter konusunda uyarmasının ardından Başbakanlık da, personeline sosyal paylaşımağları konusunda uyarıda bulundu. Başbakanlık,merkez teşkilatında görev yapan tümpersoneline “sosyal paylaşımsitelerini kontrol edeceğine” dair tutanak imzalattırdı. Tutanakla, “Hesaplarınızı kontrol edin, zararlı unsurları ayıklayın” denildi. Başbakan personelinden Facebook ve Twitter’a girerken, buralarda bilgi ve görüşlerini paylaşırken dikkatli olmalarını da istedi. Personel “Tümhesaplarımı vemaillerimi kontrol edeceğim” ibaresinin bulunduğu tutanağın “Paylaşımağlarına girmeyin” anlamı taşıdığını söyledi.

  GÜVENLİK İÇİN GEREKLİ
  Ancak Başbakanlık yetkilileri uygulamayı savundu. Yetkililer uygulama için güvenliği gerekçe gösterdi. Bazı gizli ve hassas bilgilerin bu paylaşımağları aracılığıyla kötü niyetli kişilerin eline geçebileceği vurgulandı. Başbakanlık yetkilileri, bu paylaşımağlarında Başbakan Erdoğan’ın programına ilişkin bilgilerin de yer alabildiğini, bunun güvenlik riski oluşturduğunu ifade etti.MİT, uyarı notunda “Twitter’ınmaniple gücü yadsınamaz. Olası krizi yönetmek isteyecek unsurlar olabilir. Gazeteci ve bürokrat tweet’leri, bu kişilerin kriz yönetiminde bir adımönde olmasını sağlayabilir” ifadelerine yer vermişti.

  İRAN DA TWİTTER’I YASAKLAMIŞTI

  GEÇTİĞİMİZ yıl İran’da seçim sonrası meydana gelen çatışmalarda öldürülen Nida adlı genç kızın bu ölüm anı, sosyal arkadaşlık sitesi Facebook ve mikroblog sitesi Twitter yoluyla tüm göstericilere ulaşmış, Nida, “yeşil devrimin sembol şehidi” ilan edilmişti. İnternet sitelerinden birbirlerine yorumlar gönderen muhalefeti iktidara getirmek isteyen ‘yeşil devrimciler’ İran’ı yıllar sonra bu kez internet yoluyla ayağa kaldırdı. İran’da geçtiğimiz yaz son 30 yılın en büyük çatışmaları meydana geldi. Facebook tehlikesini daha önceden sezen İran hükümeti ise geçtiğimiz yıl seçimlerin yapıldığı 12 Haziran tarihinden önce Facebook’a ulaşımı engelledi.