1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Memura, Bayram Öncesi "Maaş Müjdesi"


 1. Intensify

  Intensify  

  Kayıt:
  4 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  5.292
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38

  Kamu Çalışanlarının Maaş Ödemeleri Bayram Öncesinde Yapılacak. Maaşlarını 15'inde Alan Memurun Yanı Sıra Kamu Kurumlarında Çalışan Sözleşmeli Personel, İşçi ve Diğer Personele de Maaşları 7 Eylül'de Ödenecek.


  Kamu çalışanlarına maaş ödemeleri bayram öncesinde yapılacak. 7 Eylül'de avans ödemesi adı altında yapılacak ödemelerden memur, kamuda çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personel de yararlanacak.
  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından yayınlanan genelgeye göre aylıklarını personel kanunlarına göre almakta olanlara, 15 Eylül tarihinde ödenmesi gereken hak edişleri, 657 sayılı Kanunun ek 24'üncü maddesine göre 7 Eylül tarihinde avans olarak ödenecek. Kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personel hakkında da aynı şekilde işlem yapılacak. Avansın hesabında ele geçen net tutarlar esas alınacak. Aylıkları banka hesaplarına aktarılan personelin avans tutarlarının ilgili bankalarca zamanında ödenmesi sağlanacak. Verilen avanslar, "Personel Avansları Hesabına" borç kaydedilerek muhasebeleştirilecek. Ödenen avans tutarları ilgilerin ait olduğu aylık veya ücretlerine mahsup edilecek ve gerekli kanuni kesintiler bu aylık veya ücretlerinden yapılacak. İl dahilindeki mahalli idare birimleri dahil tüm ilgili birimlere gerekli duyurunun yapılması ve herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi noktasında ilgili birimlerce bütün tedbirlerin alınması gerekecek.