Memo: Henüz her şey bitmedi
Utah Jazz'ın yıldızlarından Mehmet Okur, Houston Rockets'ı 90-84'lük skorla mağlup ederek seride 2-0 öne geçtikleri için mutlu olduklarını; ancak henüz her şeyin bitmediğini söyledi.
216049memo.jpg

NBA'de Utah Jazz forması giyen milli basketbolcumuz Mehmet Okur, Houston Rockets'ı deplasmanda ikinci kez yendikleri maçın ardından değerlendirmelerde bulundu.
Karşılaşmayı 16 sayı – 16 ribaunt – 3 asist – 1 blok – 1 top çalmayla noktalayarak double-double yapan ve Jazz'ın maçı kazanmasında baş rol oynayan Mehmet Okur, "Takım arkadaşlarım bana boş şut pozisyonları yarattılar ve kendimi gerçekten iyi hissettim. Konsantre oldum ve şutlarımı sayıya çevirdim" dedi.
Büyük bir avantaj yakalamalarına rağmen dikkatli olmaları gerektiğini belirten temsilcimiz, "Henüz her şey bitmedi. Houston'da oynadığımız iki maçı da kazandığımız için çok mutluyuz. Burada yaptıklarımızın aynısını Utah'ta da yapmak ve kendi sahamızda oynayacağımız maçlar için hazır olmak zorundayız" şeklinde konuştu.
İlk çeyrekte iki faul alarak erken faul problemine giren Carlos Boozer da, "Bizim için önemliydi. İlk maçı almak için buraya geldik. Zor bir hedefti; fakat bunu başardık. İkinci maç da zordu; ama yaratıcılığımızla bir maç daha kazandık" dedi.
MCGRADY'DEN HAKEME TEPKİ
Son bölümde Luis Scola'ya çalınan hücum faulün kötü bir karar olduğunu vurgulayan Rockets'ın yıldızı Tracy McGrady ise, "Böyle bir faul çalamazsınız. Hakem Tony Brothers'ı severim; fakat Scola'ya çaldığı hücum faul çok kötü bir karardı. Üç sayı geridesiniz ve çok kritik bir noktada Andrei Kirilenko kendini yere bırakıyor. Siz de bu pozisyona hücum faul kararı veriyorsunuz. Kötü bir karardı" diye konuştu.

Yukarı Alt