Kayıt
13 Ekim 2007
Mesajlar
1.802
Beğeniler
0
Şehir
İnönü


Kılıçdaroğlu düellosunda yara alan Gökçek, Kılıçdaroğlu’na sorduğu ve yanıtlamadığını iddia ettiği iddiaların yazılı olduğu balonlarla gazetecilere şov yaptı.

Gazetecilere ‘Buna da cevap vermemişti değil mi’ diye sorup yanıt alamayan Gökçek, Dündar’ın İstanbul adaylığını hak ettiğini söyledi

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile çıktığı canlı yayındaki tartışmada kullandığı üslup nedeniyle büyük tepki çeken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “balon şov” yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’ne ait Basın Merkezi’nde Kılıçdaroğlu’nun yanıtlamadığını ileri sürdüğü iddiaların yazılı olduğu balonları tek tek patlatan Gökçek, son olarak “Kılıçdaroğlu” balonunu patlattı.

MUHABİRLER KIZDI

Gökçek, “Şimdiye kadar Kılıçdaroğlu savcıydı, bundan sonra sanık olacak. Dürüstlük abidesi geçinen Kılıçdaroğlu bunların hesabını ver” diyerek kendisinin de belgeler açıklayacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü dönemine ait olduğunu belirttiği bazı ihalelerdeki fiyat artışlarını içeren dosyaları gündeme getirdi.

Gökçek, balonlarını patlatmadan önce kendisini izleyen basın mensuplarına “Sizler de şahit olacaksınız” dedi.

Her balon patlatışında muhabirlere dönerek, “Bu soruma yanıt vermedi. Şahitsiniz değil mi?” diye soran Gökçek, muhabirlerden ses çıkmayınca “Bakın sizden de ses çıkmıyor. Demek ki sorularıma yanıt vermedi” diye balonları patlatmaya devam etti.

Bir başka balonun önünde yine aynı soruyu sorunca bir muhabir “Kılıçdaroğlu ona cevap verdi” diye seslendi.

Gökçek’le muhabirin karşılıklı polemiği üzerine başka bir muhabir Gökçek’e “Muhabirleri bu işe karıştırmayın. Biz ne şahidiz, ne de tanık” dedi. Diğer muhabirlerin de tepkisine rağmen Gökçek, tavrını sürdürdü.

DÜNDAR CHP’Lİ

Kendisini canlı yayında Kılıçdaroğlu’yla karşı karşıya getiren Star Haber Grup Başkanı Uğur Dündar’ın, “kumpas kurduğunu” tekrarlayan Gökçek, Dündar’ın adının CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları arasında geçtiğini de yineledi. Gökçek, “Uğur Dündar, bunu hak etmiştir. CHP’liler mutlaka bir madalya verecekler” dedi.

YENİ DOĞAN VE FİKRET BİLA İDDİASI

CHP’li Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz’ın “Yamyamlara para yetiştiremiyoruz” sözlerini içeren kaydın konuşulduğu günlerde Aydın Doğan’ın Ankara’ya gelerek temsilcilerine “Niye bu haberleri geniş kullanmadınız? Melih Gökçek böyle bir şey yapsa manşetten indirmezdiniz” dediğini ileri süren Gökçek, Milliyet’in Ankara Temsilcisi Fikret Bila’nın da “Kalkıp Çankaya’ya da yüklenirsek orayı da kaybederiz” dediğini aktardı. Gökçek, isim vermeden Doğan grubu medya organları için “CHP medyası” tabirini kullandı.
 
Yukarı Alt