1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

"Melez" posta dönemi başladı


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach

  "Melez" posta dönemi başladı
  Gönderinizi elektronik posta olarak iletin, PPT basıp ulaştırsın

  [​IMG]

  PTT Genel Müdürlüğü, basım ve dağıtımdan kaynaklanan gecikmeleri ortadan kaldıracak ''Hybrid Mail (Melez/Karma Posta)'' hizmetini başlattı.

  Dünyada pek çok ülkede sunulan ''Hybrid Mail'' hizmeti, ''kuruluşlarca elektronik ortamda verilen postanın, posta idaresi tarafından basılarak dağıtımının yapılması'' olarak tanımlanıyor.

  Elektronik ortamda verilen fatura ve benzeri gönderilerin PTT tarafından en yakın yerde basılarak dağıtımına imkan veren sistem için Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin ve Erzurum'da elektronik ortamdaki gönderi basımına yönelik son teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış merkezler kuruldu. Bu merkezler, kendilerine yakın illere iletilecek gönderilerin basımını yaparak, dağıtım süresini de kısaltıyor. Sistemde, kurum, kuruluş ve özel kişilerin posta işletmesine verdiği fatura, sigorta poliçesi, banka ekstresi, tebrik, broşür, kutlama gibi toplu gönderiler elektronik ortamda müşterilerden alınıyor ve bu gönderiler, varış yerine en yakın baskı merkezine yine elektronik ortamda iletildikten sonra basım ve dağıtımı yapılıyor. Kişiye göre reklam ve broşür gibi dokümanları da zarflama anında iletiye ekleme imkanı sunan sistem, müşterilere gönderilerinin her aşamasını elektronik ortamda takip imkanı da sunuyor.

  Öte yandan PTT tarihinin ''yatırım bedeli en yüksek projesi'' olarak bilinen ve 66.5 milyon avroya mal olan Hybrid Mail sisteminin ilk müşterisi Türk Telekom A.Ş oldu. Şirket ile anlaşma imzalayan PTT, firmanın tüm posta gönderilerini 5 yıl boyunca bu sistemle sahiplerine ulaştıracak.