Mehmet Okur: Olgunlaştım
Geçtiğimiz sezon Batı Konferansı final serisinde sergilediği performans nedeniyle takım arkadaşları tarafından eleştirilen Mehmet Okur, play-off’lar başlamadan önce yaptığı açıklamada, olgunlaştığını söyledi.
625931memo.jpg

Bir önceki sezon Batı Konferansı final serisi tamamlanmadan tatil hazırlıkları yaptığı gerekçesiyle takım arkadaşları Deron Williams ve Carlos Boozer tarafından üstü kapalı bir şekilde eleştirilen milli basketbolcumuz Mehmet Okur, play-off öncesinde açıklamalarda bulundu.
Geçtiğimiz sezon oynadıkları play-off maçlarından ders çıkardığına dikkat çeken Mehmet, "Kesinlikle olgunlaştım. Bir önceki sezon oynadığımız play-off maçlarından dersimi aldım ve her geçen gün daha iyi basketbol oynamaya çalıştım. Bu yüzden geçtiğimiz yıl play-off'ta karşılaştığımız oyuncularla yeniden karşı karşıya gelmeyi dört gözle bekliyorum" diye konuştu.
Utah Jazz'ın yardımcı antrenörü Ty Corbin'in de yardımlarıyla bu sezon oyununa topu yere vurarak potaya kadar uzanabilme özelliğini de ekleyen temsilcimiz, "Artık maça birkaç kolay basketle ya da serbest atış çizgisine giderek başlamaya çalışıyorum ve daha sonra geri çekiliyorum. Şu anda kendime çok güveniyorum ve büyük bir özgüvenle oynuyorum. Takım arkadaşlarım çok iyi iş çıkarıyorlar ve bana boş şut kullanma şansı yaratıyorlar" dedi.
Batı Konferansı finalinde San Antonio Spurs'e karşıladığı sergilediği performansın hatırlatılması üzerine konuşan milli basketbolcumuz, "Ne yapmak zorunda olduğumu biliyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Yukarı Alt