1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Meğer G.O.R.A.'yı Osmanlı kurmuş


 1. Wicked

  Wicked Game Designer

  Kayıt:
  1 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.658
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Concept Artist
  Şehir:
  İst./Üsküdar

  dvdwar552.jpg

  Herkesin, Cem Yılmaz'ın filmi olarak bildiği "Gora" aslında Kosova'da Türk bölgesi. Kosova'daki TSK Birliği'nde yaptığı gösteri sırasında bölge hakkında bilgi sahibi olan ünlü şovmen, filmine Gora adını verdi.

  58 köyü bulunan Gora, Selçuklular döneminde İslamiyet'le tanıştı. Osmanlı'nın bölgeden çekilmesiyle Sırp, Makedon, Rus ve Bulgar devletlerinin baskılarıyla karşılaşan Goralılar, bugün Türkiye'yi gözleri dolarak anıyorlar. Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği Başkanı Zeki Çalışkan, "Cem Yılmaz, Kosova'da bulunan Türk Birliği'ni ziyareti sırasında yaptığı gösteride Gora Türk şehrinin adını duyuyor" dedi. Derneğin Genel Müdürü Ali Çankaya da, Goralılar'ın, Peçenek, Kıpçak ve Kuman Türkleri'nin devamı olduklarını düşündüklerini, bunun ispatlanması durumunda Rumeli'nde Türk nüfusunda önemli değişiklik olacağını kaydetti.

  25 GORALI TÜRKiYE’DE OKUYOR

  Dillerinde 3 bine yakın Türkçe kelime olan Goralılara en büyük desteği TSK veriyor. 1999'dan beri Kosova'da bulunan Barış Gücü, Gora'da cami yaptırıp, okullar açıyor. Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği Genel Müdürü Ali Çankaya, "Gora'daki okullarda Sırbistan devletinin hazırlattığı Türkiye haritasında sözde Kürdistan gösteriliyordu. Mehmetçik bizden harita istedi. Gora'da Türkçe kursları açtık. 25 Goralı genci Türkiye'de okutuyoruz. Bunu 125 yaparsak bölgedeki gücümüz daha da artar" dedi.

  vay be :mrgreen:
  cmylmz işini biliyor :P


  cmylmz yazdım türkçe karakterlere aykırı ama kendi istedi napalım xD
   
 2. LiFeGuaRD

  LiFeGuaRD rank8

  Kayıt:
  25 Nisan 2007
  Mesajlar:
  763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  sandalyeye yapışmış durumda...

  qüsel bilgi thnx
   
 3. DukeNukem

  DukeNukem rank8

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  7.175
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38