1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Meğer balta girmiş!


 1. EmmaW

  EmmaW  

  Kayıt:
  11 Aralık 2007
  Mesajlar:
  6.554
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Şeref Bey Stadı

  [​IMG]
  Sıradan bir insan için, her yeri kaplamış meyve ağaçlarından maymun çığlıklarına, bulut gibi sivrisineklerden geçit vermeyen sarmaşıklara kadar Amazon'un kalbindeki tüm deliller, buraların yüzyıllardır insanlarca bozulmamış bakir ormanlar olduğunu gösteriyordu.

  Çoğunluğu Amerikalı arkeologlar ise bilinen gerçeğin tam tersini söylüyor: Ormanın San Martin de Samiria (Peru) bölümü ve Amazon'un diğer birçok başka bölgeleri, gelişmiş ve hatta kısır toprakları ormanlaştırıp binlerce insanı besleyen bir kaynağa dönüştürmüş olan görkemli medeniyetlere ev sahipliği yapıyordu.

  AMAZON TARİHİ, İNSANLARINKİYLE BİRLEŞİYOR

  Yeni bulgular, arkeolojinin Amazon'u yerleşik toplumları barındıramayacak kadar vahşi, toprağı fakir, tarihi bir siyah boşluk olarak kabul eden, sadece küçük, ilkel avcı toplayıcı toplulukların bu tür bir doğal ortamda yaşayabileceklerine olanak veren temel teorisinin geçerliliğine gölge düşürüyor.

  "Sanırım tüm bu çalışmalarımızla Amazon tarihin insanlarınkiyle birleştiriyoruz" diyor Sao Paulo Üniversitesi'nden 44 yaşındaki arkeoloji profesörü Neves. "Artık Amazon'a bir kara kutuymuş gibi bakmıyoruz. Bu insanlara dünyanın herhangi bir yerindeki insanlarmış gibi bakıyoruz ve onlara tarih bilincini veriyoruz."
   
 2. brkcbbr

  brkcbbr rank8

  Kayıt:
  7 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  261
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  İlginç :detective: