Gümrük kapısından bir İngiliz , bir Fransız , bir Türk geçmek için bekliyorlarmış . Gümrük görevlileri valizlerini kontrol etmeye başlamış . Önce İngilizin valizine bakmışlar . İçinden 7 adet don çıkmış . 'Niye 7 tane ? ' diye, İngiliz e sormuşlar . O da ' Haftanın 7 günü var , hepsi için birtane ; Pazertesi , Salı , Çarşamba ...' demiş . 'Vay be ! Helal olsun medeniyete , temizliğe bak adamlardaki' demiş görevliler . Sıra Fransızın valizine gelmiş . Açmışlar bakmışlar 8 tane don 7 yi anladıkta niye 8 tane don ?' diye sormuşlar . 'Hergün için birtane , birtanede ne olur ne olmaz diye aldım ' demiş . 'Vay be ! Adamlardaki temizliğe , medeniyete bak' demiş görevliler . Sıra bizim Temel e gelmiş. Açmışlar bakmışlar tam 12 tane don . 'Ne varsa bizim insanımızda var , şu medeniyete şu temizliğe bak' Sormuşlar ' Niye 12 tane ? ' Bizimki ;' Ocak , Şubat , Mart... '

Bu tip fıkraları beğenmiyorum. türkleri pis / patavatsız göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar... bu fıkraları yazan avrupalılara sormak istiyorum suyla temizliği veya tuvalet kültürünü kimden öğrendiler !!

Absence

RaPLeX demiş ki:
Bu tip fıkraları beğenmiyorum. türkleri pis / patavatsız göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar... bu fıkraları yazan avrupalılara sormak istiyorum suyla temizliği veya tuvalet kültürünü kimden öğrendiler !!
Avrupalı değil ya yazanlar Türk :P

Yukarı Alt