1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Mateschitz: Ayrım yok


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  Mateschitz: Ayrım yok
  Formula 1 takımlarından Red Bull'un sahibi Dietrich Mateschitz, pilotları arasında ayrım yaptıkları suçlamalarını reddetti. Mateschitz, Sebastian Vettel ve Mark Webber'e eşit davranıldığını savundu.

  [​IMG]

  Red Bull, Formula 1 sezonuna damga vuran takımların başında geliyor. Ancak alınan birbirinden başarılı sonuçlara karşın takım içinde bir türlü huzur sağlanamıyor. Zira Mark Webber, takımın, Sebastian Vettel'e öncelik verdiğini düşünüyor. Son Britanya Grand Prix'sinde takımın, elindeki tek yeni ön kanadı, Webber'in otomobilinden çıkarıp Vettel'e vermesi büyük tartışmalara yol açmıştı. Yeni ön kanadını kaybetmesine karşın yarışı kazanan Webber'in, takım telsizinden, “2 numara için hiç de kötü bir sonuç değil” dediği duyulmuştu.
  Sonunda Red Bull'un sahibi Dietrich Mateschitz de tartışmalara dahil oldu. Pilotları arasında ayırım yapmadıklarını savunan Mateschitz, “Bana ‘kim şampiyon olacak?’ diye sorarsınız, ‘2 pilotumuzdan biri’ derim” sözleriyle Webber ve Vettel'in eşit şartlarda yarıştıklarını vurguladı.
  Britanya Grand Prix'sinin, ellerinde tek bir ön kanat bulunması nedeniyle istisna olarak görülmesi gerektiğini söyleyen Mateschitz, takımın tercihini, o sırada daha fazla puanı bulunan pilottan yana kullanmasının normal olduğunun altını çizdi. Son Türkiye Grand Prix'sinde, yarışı önde götüren 2 pilotlarının çarpışmasının, takımın Webber ve Vettel'e eşit mesafede durduğunun çarpıcı bir örneği olduğunu belirten Mateschitz, “Markalar şampiyonluğunu engelleyebilecek de olsa, pilotlarımızdan onurları için sonuna kadar birbirileriyle yarışmalarını istiyoruz” dedi.​