bana acil pazartesiye 200 soru ve cavepı lazim kumeler ile ilgili 9. sınıf bulursanız ogrenc duası alırsınız lutfen

?????????????????????????????????????** Embarassed Embarassed Embarassed Crying or Very sad Crying or Very sad

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
1-Bir sınıfta 30 kişiden her biri en az bir yabancı dil bilmektedir.Bu sınıfta yalnız ingilizce bilenlerin sayısı,almanca bilenlerin 1/5 i kadardır.Her iki dili bilenlerin sayısı yalnız ingilizce bilenlerin 3 katıdır.Bu sınıfta iki dili konuşan kaç kişi vardır?

2-İngilizce,Almanca ve Fransızca dillerinden en az birini bilen 48 kişilikbir grupta sadece 1 dil bilenler 25 kişidir.Her 3 dilide bilen 6 kişi olduğuna göre sadece 2 dili bilen kaç kişivardır?

3-En az bir gazete okuyan 50 kişiden 24 tanesi A gazetesi her iki gazeteyi okuyanların 3 katıda B gazetesini okuduğuna göre B gazetesi okuyan kaç kişidir?

4-Bir sınıftaki öğrencilerin bazıları siyah bazıları yeşil gözliüdir.Bu sınıfta yeşil gözlü erkeklerin sayısı siyah gözlü kızların 8 katıdır.Yeşil gözlü kızlar tüm kızların 3/5 idir.Sınıf mevcudu 50 den az olduğuna göre siyah gözlü erkekle en çok kaç kişidir?

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

Son düzenleme:
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
wtf :lolmuch:

biz üyelik olmadan okumaya izin veriyoruz adamlar par aile üyelik diyorlar haa helal olsun hayırlı satışlar diyorum onlara kusura bakma bende orayı bulmuştum sana gene bakıyorum ama Rolling Eyes

Yukarı Alt