Massa'nın İstanbul aşkı
Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa, son 2 yılda olduğu gibi bu yıl da Türkiye'den galip ayrılmak istediğini söyledi. Bir diğer Ferrari sürücüsü Kimi Raikkonen de, ''En iyi sonucu almaya çalışacağız'' dedi.
- Resim Silinmiş.
Formula 1'in favori ekiplerinden Ferrari'nin pilotları Kimi Raikkonen ve Felipe Massa, İstanbul Park'ta hafta sonunda yapılacak Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sinde iddialı olduklarını söylediler.
Kimi Raikkonen ve Felipe Massa, Kurtköy girişindeki Shell Benzin İstasyonu'nda kurulan çadırda basın mensupları ile bir araya geldi.
Massa, İstanbul'da son 2 yarışı kazandığının hatırlatılması ve bu yarışla ilgili beklentisinin sorulmasına üzerine, ''İstanbul'da son 2 yıldır muhteşem yarıştık. İlk birinciliğimi 2 yıl önce İstanbul'da elde ettim. Geçen yıl da bunu tekrarladım. Umarım hafta sonunda da birinci olur ve 3. kez İstanbul'da galip gelirim'' diye konuştu.
Ferrari'de kendisinin yerine Fernando Alonso'nun getirileceği yönünde spekülasyonların bulunduğunun belirtilmesi üzerine de Brezilyalı pilot, ''Formula 1'de her türlü söylenti oluyor. Daha çok futbolda rastlanan tarzda söylentiler oluyor. 3 yıldır buradayım. Sanıyorum herkes pistte yaptıklarımızdan memnun görünüyor. Korkacak ve değiştirilecek bir şey görmüyorum. Söylentiler önemli değil'' dedi.

''ÇOK GÜZEL BİR PİST''

İstanbul Park'ın çok güzel bir pist olduğunu ifade eden Massa, ''Burada otomobil kullanmaktan zevk alıyoruz. Güzel anılarımız var. İkimiz de burada yarış kazandık. Bu bize fazladan bir motivasyon sağlıyor'' diye konuştu.
Takım arkadaşı Raikkonen ile birlikte her zaman kazanmak istediklerini vurgulayan Massa, Super Aguri takımının şampiyonadan çekilmesi ile ilgili bir soruyu, ''Bazı takımların şampiyonadan ayrıldığını görmek hoş bir şey değil. Fazla sayıda takımın olması iyi bir şey. Umarım geri dönerler'' diye yanıtladı.

''EN İYİ SONUCU ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ''

Pilotlar sıralamasında birinci durumda bulunan Ferrari'nin Finli pilotu Kimi Raikkonen de İstanbul'da ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, ''En iyi sonucu almamamız için bir neden yok. En iyi sonucu almaya çalışacağız'' dedi.
Türkiye'de İtalyan halkında gördüğü sıcaklığı gördüğünü kaydeden Finli pilot, ''Buraya gelmekten her defasında büyük bir memnuniyet duyuyorum. Burası çok güzel bir yer'' diye konuştu.
Massa ile birlikte İstanbul Park'ta birincilik elde ettiğinin hatırlatılıp, bunun bir avantaj olup olmadığının sorulması üzerine Raikkonen, ''Yok, bu durum hiçbir şeyi değiştirmiyor. Bu yıl yeni bir yarış olacak'' derken, İstanbul Park Pisti'nin de heyecan verici olduğunu söyledi.
Massa ile rekabet içinde bulunmalarının takım için iyi olduğunun altını çizen Raikkonen, pilotlar sıralamasında birinci olmasıyla ilgili de, ''Ben şampiyonluğu o kadar düşünmüyorum. Bir kere kazandım. Bu benim hayatımı çok büyük şekilde değiştirecek bir şey değil. Bir kötü yarış çıkarırsanız her şey değişebilir. İlk yarış kötü sonuçlandı ama sonra toparlandık. Her yarışa kazanmak için çıkıyorum'' şeklinde konuştu.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt