1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Massa:'Yeni kurallar F1'i daha zevkli yapacak'


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  'Yeni kurallar F1'i daha zevkli yapacak'
  Ferrari pilotu Felipe Massa, gelecek sezon yeniden kullanılacak oluksuz lastiklerin ve düşük downforce düzenlemelerinin yarışları daha zevkli hale getireceğini söyledi.
  30966massa.jpg
  Ferrari’nin Brezilyalı sürücüsü Felipe Massa, oluksuz lastiklerin yeniden kullanılması ve düşük downforce (aşağı çekiş kuvveti) düzenlemelerinin gelecek sezon yarışları daha zevkli hale getireceğini söyledi.
  Oluksuz lastiklerin yol tutuşunu artırması nedeniyle sürücülerin kabiliyetlerini daha çok sergilemesine imkan sağlayacağını belirten Massa, "Oluksuz lastikleri test ettim. Gerçekten çok keyif vericiydi. Gelecek sezon kesinlikle çok daha farklı olacak, çünkü yeni düzenlemeler araçları da değiştirecek" dedi.
  2009'da downforce seviyelerini ciddi manada düşürecek olan yeni düzenlemelerin, seyir zevkini artırarak izlenme oranlarını yukarı çekip çekmeyeceğine ilişkin bir soruya Massa, "Bence, evet seyir zevkini artıracak, çünkü oluksuz lastiklerle sürüş çok daha zevkli, çok daha fazla yol tutuşu var" cevabını verdi.
  Bazı aerodinamik parçaların çıkarılmasıyla sollamanın da muhtemelen daha kolay hale geleceğini kaydeden Massa, Ferrari'nin yeni burun ve ön kanat tasarımı dahil aerodinamik parçalarının tatmin edici olduğunu ifade etti.
  "Araçtan çok memnunum. Oldukça hızlı ve istikrarlı bir performansa sahibiz" diyen Massa, yeni ön burun tasarımının ise tur zamanlarında ciddi bir avantaj sağlamayacağını ifade etti.