Massa: En kötüsü yarışamamak
Ferrari'nin peş peşe operasyonlar geçiren pilotu Felipe Massa, "Yakınlarım bana yarışmak isteyip istemediğimi soruyor. Benim için en kötü şey şu anda yarışamıyor olmam" dedi.

Felipe Massa, İngiliz The Guardian gazetesine verdiği röportajda yeniden yarışmanın kendisi için önemine değindi.
Ferrari pilotu, "Benim için başıma gelebilecek en kötü şey yarışamamak. Karım en az 10 kere yarışmak istediğimden emin olup olmadığımı sordu. Annem de sormak istiyor, ama, beni çok iyi tanıdığı için yüzüme bakıyor, sonra hiçbir şey söylemiyor. Ben kendimi bildim bileli yarışıyorum. Bu benim hayatım. Macaristan'daki kaza beni çok etkilemedi. Ailem ve dışarıdan kazayı izleyenler için çok zor biliyorum. Ama, ben kazadan 3 gün sonra uyandım. Kazayı hiç görmemiş hiç yaşamamış gibiyim. Başka bir otomobilden fırlayan yayın kafatasıma böyle bir şey yapabilmesi çok garip. Daha önce beni çok daha fazla etkileyen kazalar oldu. Mesela 2002'de Monaco'da frenlerim tutmadığında, ya da Barselona'da süspansiyon arızası nedeniyle yaptığım kazalar beni çok düşündürmüştü" diye konuştu.
Brezilyalı sürücünün iyileşme süreci gayet iyi gidiyor. Ancak, Massa pistlere dönebilmek için bir operasyon geçirdi. Massa'nın kafatasında tamamen zarar görmüş olduğu için alınan kemiğin yerine 4,5 saatlik bir ameliyatla platin bir plaka takıldı. Sağlık durumu iyi olan Massa, ameliyat öncesi, " Eğer normal bir insan olsaydım böyle bir operasyona gerek yoktu. Eksik kemikle yaşayabilirdim. Ancak, bu benim yarışmamı engellerdi" demişti.​

Yukarı Alt