1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Marsa giden yol İstanbul’dan geçiyor


 1. deltafx

  deltafx rank8

  Kayıt:
  23 Aralık 2013
  Mesajlar:
  189
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16

  Marsa giden yol İstanbul’dan geçiyor  Türkiye’nin ilk tavla derneği olan İstanbul Tavla Spor Kulübü Derneği’nin düzenlediği “Uluslararası Tavla Şenliği”, 21-22 Şubat tarihleri arasında WOW Otel’de gerçekleşecek. Dünyanın dört bir yanından gelen 300 tavla tutkunu, 20 bin TL tutarındaki büyük ödül için zarlarını atacak. Turnuva için hazırlanan ve her birinin maliyeti 300 euro değerindeki 150 özel tavla kullanılacak.

  İstanbul Tavla Spor Kulübü Derneği’nin bu yıl altıncısını düzenlediği “Uluslararası Tavla Şenliği”, 21 Şubat 2014 Cuma günü başlayacak ve 23 Şubat 2014 Pazar günü final karşılaşmalarıyla sona erecek. WOW Otel’in ev sahipliğindeki turnuvada yurtdışı ve ülkemizden 300 profesyonel tavla sever mücadele edecek. Yarışmacılar arasında Dünyanın en iyi tavla oyuncusu İsrail asıllı ABD vatandaşı Matvey Natanzon, Bulgaristan’dan, Rusya ve Almanya’dan da bir çok önemli isim bulunuyor. Ülkemizin en iyi tavla oyuncuları da turnuvada şampiyonluk için rakiplerini mars etmek için oynayacak.

  Ülkemizin ilk Uluslararası Tavla Turnuvası’nda ilk sırayı alan tavla üstadı 20 bin TL’lik büyük ödülü kazanacak. Ayrıca şampiyon oyuncu 800 euro değerinde “Fmgammon A001” özel şampiyonluk tavlasının ve şampiyonluk kupasının da sahibi olacak. Turnuvada ikinciye ise 10 bin TL, “Fmgammon A001” tavla takımı ve ikincilik kupası verilecek. 5 bin TL, “Fmgammon A003” Mini Tavla Takımı ve özel tasarım kupa da turnuvanın üçüncüsünün olacak. Turnuvada dağıtılacak toplam ödül ise 40 bin TL’yi bulacak.

  Yıldönümü turnuvasında kullanılacak olan ve her biri 300 euro değerindeki 150 özel tavla imal ettirilmiştir. Ayrıca satrançta da kullanılan müsabaka saatleri ve ABD’de imal edilen özel hassas zarlar turnuvaya özel temin edilmiştir.

  Yıldönümü Tavla Şenliği

  Türkiye’nin ilk tavla derneği İSTAVDER’in 2008 yılında hayata geçirdiği “Yıldönümü Tavla Şenliği”,
  Aradan geçen 7 yılda önemli bir noktaya gelmiştir. Uluslararası nitelikte olan turnuvaya bu yıl rekor katılımla 300 kişi mücadele edecek. Önümüzdeki senelerde katılımın 1000 kişiye yaklaşması bekleniyor.

  İSTAVDER HAKKINDA
  İstanbul Tavla Derneği Spor Kulübü, ülkemizde Vido’lu Tavla (Backgammon) olarak bilinen stratejik tavlayı oynayanlar tarafından 2008 yılında kuruldu. İSTAVDER’in amacı, stratejik tavla oyununu oynamak isteyenleri seçkin bir topluluk içerisinde bir araya getirmek, ulusal ve uluslararası turnuvalara katılmak, turnuvalar düzenlemek, bir düşünce sporu olan vido’lu tavlayı yaymak ve seviyesini yükseltmek oldu. Dernek kurulduğu günden bu yana dünyanın en iyi tavlacılarını ülkemize getirirken, çok sayıda Türk oyuncusunun şampiyon olmasında katkıda bulunmuştur. İSTAVDER’in ardından İzmir, Sakarya, Ankara, Mersin, Van ve Bursa’da kurulan derneklerin ardından Türkiye Tavla Birliği de hayata geçirildi.