İnternette takılırken gördüm, gayet hoş ve güzel bir oyun. Zaten facebooktanda Kapitalizm gibi oyunlar oynuyorum, bide para kazandırdığını öğrenince tadından yenmez bi şekil aldı :santa:

Oyunu tanıtmak istiyorum;

İlk olarak sizlere üye olduktan sonraki ekran ve yapmanız gerekeni anlatacagım.
Productivity workte kazandıgımız maaşı ve üretimi etkiler.
Experience ve Knowledge productivityi etkiler.
Energy fighttan kazandıgımız parayı etkiler.
Enerji iniş cıkış saatleri: Saat başı düşer. 20 geçe ve 30 geçer artış olur.
Energy veren ürünler : Süt :Günde 1 kere içilir. 3 türü vardır.1-3-5 enerji verir
Gazete : Günde en fazla 10 kere okunur gazete basına 0.30 enerji verir
Kahve : 3 tür var 1-3-5 enerji veren vardır. İçmek sınırsızdır.
Şarap : Günde 1 tane içilir en fazla 25 enerji verir.
Peynir : Günde 10 kere içilebilir. 50 Enerjidir.50 Enerji olmadan satışa koyulmaz.
Ev : 30 günlüktür. 3 çeşit. 7 enerji veren 20 enerji ve 35 enerjilktir. enerji vermesi gün içine dagılır. 7/24 - 20 /24 - 35/24 dagılım şekli.
Kıyafet : 10 günlüktür. 10 parçadır. 1 enerji 3enerji 5 enerjiliktir.
Food : günde 4 defa tüketilir. Saati gelince otomatik yemegi yer. 1-3-5 enerji veren türü vardır.

WORK;

Yukardaki fotoda gördügünüz gibi ilk yapacagımız iş gösterdigim sekmeden gösterilen sekmeye girmeniz olucaktır. Alt tarafta gösterdigim yere tıklayıp işe girip çalışıcaksınız. 24 saatte 1 kere work yapılır.3gün ard arda work yaparsanız work bonusu denilen para ödülünü alırsınız. Work bonusu proda göre verilir.Günlük faaliyetleriniz aksatmamaya çalışın.

FİGHT;

Yukarı tarafta gösterdiğim sekmeden gösterilen sekmeye girip fight yapmaya başlıyacaksanız. Günde en fazla 10 kere yapılır. Gece 1de gerçek oyuncuları dövme imkanı vardır. Eğer gerçek oyuncu yoksa Trainer denilen sistem botunu döversiniz. Fightlardan enerjinize göre para alırsınız.

Karşınıza çıkacak kişi budur ; Sürekli bunu dövüceksiniz.

- Resim Silinmiş.

FİNANS;

14.0 TL = 1 gold eder.
4 gold = 1 euro eder.
MarketGloryden cekebileceginiz en düşük miktar 20 euro'dur.
MarketGloryden para çekme talimati verince cektiginiz miktar üzerinden %20 kesintiyle para hesabınıza gönderilir.

ŞİRKET;

Öncelikle Marketglory oyun başında 2 adet ücretsiz şirket kurmanıza izin verir.Bu şirketler Süt şirketi ve gazete şirketidir. Şirket açmayı öğreticem ilk olarak. Ama hemen ücretsiz diye açmayınız hata yaparsınız.

Register e tıklayıp gelen sayfadan şirket isimi nerde açagınız gibi şeyleri doldurup açabilirsiniz.Şirketleri açmakla iş bitmiyor. Çalıştırmak için maaş gerekir. Bunun içinde en az 3 gold yani 45-50 TRY yapmanız gerekir.

Diyelim ki 3 gold yaptınız ve şirketi çalıştırmaya başladınız gel gel gelelim şirket sayfasına iş açma ve maaş parası aktarma.

Sol taraftaki 1. bölge kaç Try maaş vermek istediginz dir. 1.06 yazan hemen sol tarafında 84.80 gorunmektedir. bu max prod yani 1000 prod adamın alacagı paradır. sizin produnuz kaçsa ona göre alırsınız maaşı.
2. bölge ise iş yerini çalıştırma ve çalıştırmama yeridir.

Üst tarafta gösterdigim finans sayfasında Invest bölmesine 2 yazıp sağ taraftaki investe basalım.Hemen altındaki sell gold kısmı var hemen onun boşluguna 1 yazıp sell diyelim. 2 gold direk satamyıoruz çünkü vergisi var. gorursunuz zaten.

Şirkete para koyduktan sonra yapılcaklar;

bu kısma geçip iş yerimizi açıcaz. set an hourly wage kısmına 1,06(bu değer ekonomiye bağlı olarak degişiyor) yazıp save diyoruz. Deactive yazısı varsa yeriniz aktiftir.Active yazısı varsa aktif degildir.

Diyelimki üretim yaptık nasıl satıcaz ? stock yazan kısım 1.0 olunca satışa koyabilirsiniz.
Sell qty yazan yere satmak istediniz miktar
Try kısmına satmak istedigini local market fiyati.
Gold global market fiyati. fiyatiniz belirleyince Sell diyerek. Satışa koymuş oluyosunuz.

Promo Experience Alırsanız Değerlendirme ve Kar oranı;

Ekranın sağ tarafında gördügünüz bu sekme 20 euroya 100 experiencedir. Bu 100 experience produnuzu etkiler. İlk başta sizi günler sonrasına atar. Nasıl mı bu expin verdigi prod durumuna gelmeniz 3-4 ayınızı alabilir. Eğer ben bu oyunda kalıcıyım diyosanız almanızı şiddetle öneririm. Diyelim ki aldınız paketi ve başladınız. Günlerinizi aksatmadan workleriniz yaparsanız ve 3 gunde bir work bonusunu alırsanız 1 ayda en kötü 6-7 euro sadece work yaparak kazanabilirsiniz. Fightta yapıcaksınız bunun yanında. Belki oran az gelmiş olabilir ama 20 euroluk bi yatırım sonucta ne bekliyebilirsiniz. Daha fazlası için her işte oldugu gibi burdada yatirim artması gerekir.

Ödemeye dair kanıt ;

Linkler;
Referanslı= Buraya tıklayınız.

Referansımız ile üye olursanız sevinirim, çünkü referansla girerseniz bana az bi ödeme gelicek. Olmazsanız admine gidicek, teşekkürler :beer:

Not; Oyundaki nickim "sulocan" eğer referansımla üye olursanız ve yatırım yaparsanız ekonominin kat kat üzerinde olan 240 maaşdan work açacağım ve gerekti her türlü maddi manevi yardımı sağlayacağım :)

Oyuna yeni başlayanlar için yardımcı olacak programda hazır tek yapmanız gereken reefim olmak ; :beer:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Toxic

CreddyTitans
Takımı
Galatasaray
Cami önüne mendil koysam daha çok para toplarım 5 dakikada :headbang:

Milleti oyuna bağlamak adına birşeyler geliştirmişler , ama verdikleri miktar çok az :) Tatmin edecek oranda değil , En azından beni :)

Valla çok iyi açıklamışsın, facebookta saçma sapan oyun oynayıp sadece zaman harcamaktansa, biraz para kazanmanın sakıncası yok diye düşünüyorum. :)

Bu mesaj NoMoreLove rumuzlu uyeden alinti yapildi
NoMoreLove demiş ki:
Valla çok iyi açıklamışsın, facebookta saçma sapan oyun oynayıp sadece zaman harcamaktansa, biraz para kazanmanın sakıncası yok diye düşünüyorum. :)
Yorumun için teşekkürler, senide bekleriz :mrgreen:

Belirli bi süreden sonra sıkılmasam oynarımda en fazla 1 hafta oynarım gibime geliyor.

Bu mesaj Ufck rumuzlu uyeden alinti yapildi
Ufck demiş ki:
Belirli bi süreden sonra sıkılmasam oynarımda en fazla 1 hafta oynarım gibime geliyor.
Yatırımla başlarsan gerçekten sarıyor, bende başlarken para yatırmadan oynarım öylesine diyordum. oyun oyle sariyorki yatırmak istiyorsun :) sro gibi birşey ufckcum :curtain:

Yukarı Alt